Був “чорний піар” проти одного з кандидатів у Президенти, але загалом порушень – небагато (Відео)

P5230051-n– Ці вибори багато в чому – особливі, – визнає керівник коаліції «За прозорі вибори» Володимир Ханас. – Хотілося б відзначити такий момент: порушень під час виборчого процесу як в Україні загалом, так і в Тернопільській області, зокрема, виявляли набагато менше, ніж зазвичай.

Читайте також. Таких виборів точно ще не було – громадська активність тернополян дивує навіть експертів (Відео)

Напередодні дня голосування за Президента України, а точніше – дня тиші, який за законом настає опівночі 24 травня, активісти Громадської мережі ОПОРА ре презентували попередні підсумки спостереження за перебігом кампанії.

Зокрема, мережа виявила деякі випадки порушень та зловживань учасниками виборчого процесу. Наприклад, йдеться про залучення адміністративного ресурсу у виборчих перегонах, незаконну агітацію та інше. Такі факти зафіксували спостерігачі протягом виборчого процесу. Помітили вони і труднощі в роботі виборчих комісій.

Стан готовності виборчих дільниць до організації голосування - нормальний, - каже Василь Ханас - координатор кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Чорткові (ОВК №169). Фактично всі вони цілком готові приймати виборців. Є лише незначні негаразди.

Факти наявності порушень з боку виборчих штабів підтвердив і координатор кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у місті Зборів (ОВК № 167) Ігор Білик.

До речі, Віталій Дембіцький - координатор кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Збаражі (ОВК №166) поінформував представників ЗМІ, що порушення він особисто виявляв не лише під час «президентського» виборчого процесу, а й під час підготовки до виборів у місцеві ради. Адже паралельно у чотирьох райцентрах – Зборові, Збаражі, Кременці та Монастириській обиратимуть міських голів. Так от, не всі кандидати поводилися під час агітації толерантно і законно. Дехто навіть рекламував себе не в належних місцях – просто на стовпах.

Довідково. Голова ТМО “Нівроку” Олександр Домбровський презентував журналістам флаєри та плакати із дуже корисною інформацією. На них є чіткі адреси у соціальних мережах, куди можна повідомити про порушення під час голосування. Свої дані можна вносити навіть в інтерактивну карту порушень (у Twitter за хеш-тегом #elect_ua14). Користуватися таким інструментом зможе кожен, хто має доступ до Інтернету. «Гаряча лінія» також буде діяти – 067-106-97-65 (з 9 до 20 год.).