Бутусов звинувачує Генштаб в брехні і зраді

tk_2319_0007_o_polishchuk_mУкраїнський журналіст Юрій Бутусов стверджує, що доповідь Генштабу, у якій пояснили, чому керівники ЗСУ допустили окупацію Донбасу, не відповідає дійсності.

За його даними, розвідка про можливий наступ повідомила ще на початку серпня, а не 25 числа, йдеться у його дописі на своїй сторінці в Фейсбуці.

“Почитав доповідь Генштабу – їх версію про Іловайськ. Соромно. Дуже соромно перед сотнями загиблих хлопців, що ми допускаємо, щоб брехуни і негідники плюндрували їх пам’ять і перекладали всю відповідальність на загиблих солдатів.

Одне з найбільш цинічних і брехливих заяв в доповіді:

"Розвідувальна інформація про перетин державного кордону України колонами військової техніки Збройних сил РФ почала надходити до штабу АТО і Генерального штабу 25 серпня 2014 року".

Знаєте, чому вони брешуть, що дізналися про російське вторгнення 25 серпня?

Щоб виправдати, чому під час вторгнення 24 серпня командувач АТО Муженко поїхав до Києва на парад отримувати погони генерал-полковника. У той час поки Муженко прикручували погони до однострою, його солдати гинули під Иловайском, і ніяких заходів командування АТО не зробив. І ось тепер щоб приховати цей злочин, Генштаб фальсифікував звіт, і виключив з нього офіційні документи.

Насправді, військова розвідка України попередила про вторгнення ще на початку серпня.

 Новини за темою: В Генштабі пояснили, чому допустили вторгнення терористів і Іловайський котел

20 серпня під Георгиєвкою була захоплена бойова машина БМД-2. Як писав 21 серпня Роман Бочкала: "Бортовий номер 275, зі складу 1-ї парашутно-десантної роти в/ч 74268, Псковської повітряно-десантної дивізії (комвзводу ст. лейтенант Попов). Спілкувався з хлопцями, які безпосередньо брали російських десантників. Це бійці 24-ї бригади ЗСУ та спецпідрозділу "Шторм". Бій відбувся біля с. Георгіївка. Поле бою всипане блакитними беретами і брикетами локшини "Роллтон". На фотографіях видно бойова машина і кулемет ПКТ, який був на ній встановлений, із зазначенням імені кулеметника - рядового Сурначева Н.Д. Ця ж прізвище і ініціали зазначені у журналі вечірньої повірки, а також імена інших бійців російської армії, очевидно, що воюють в Україні. Наприклад, паспорта Кригина Н.С. слід, що він із Псковської області, народився у 1994 році". Ця БМД стоїть зараз в Київ біля меморіалу Батьківщина-мати.

А в журналі бойових дій сектора Д зафіксовано і підтверджено свідченнями офіцерів слідчої комісії ВР, що о 14.30 23 серпня командувач АТО Муженко і начальник штабу Назаров були повідомлені генералом Литвином про вторгнення російських військ, яке українські офіцери - полковник Ромигайло, зокрема, спостерігали своїми очима, і доповідали неодноразово в штаб АТО. 24 серпня командуванню АТО надійшли докладні доповіді про російське вторгнення від всіх спецслужб, від СБУ, прикордонників, військових, СЗР, ГУР МО. В 17:00 я зв'язався з командиром роти 28-ї бригади Дмитром Завадським, який перебував у Старобешеве, і він розповів, що особисто спостерігає, як російські танки перерізали основну трасу на Іловайськ - солдати під виглядом місцевих жителів підходили до російським військовим, а танки розгорталися прямої видимості. Зрозуміло, ця інформація була передана військовими по всіх каналах, включаючи штаб АТО. Машини постачання 40-го батальйону теробороны були розстріляні росіянами під Старобешеве, загинули люди під вогнем агресора. Цю інформацію підтвердили всі офіцери штабу сектора Б - вони всі були очевидцями цих подій і дали відповідні свідчення. До вечора 24 серпня наші війська залишили Старобешеве, Кутейникове, потрапили в оточення підрозділу Нацгвардії і прикордонники в районі Лисочьего. Все це негайно доповідалося командуванню АТО. Але виявляється, Муженко отримав цю інформацію тільки 25-го серпня - що ж, виходить, Генштаб визнав, що ухилявся від виконання службових обов'язків під час російського вторгнення.

Ось як я написав про обстановку 17:00 рік тому, 24 серпня: https://www.facebook.com/butusov.yuriy/posts/825013874205577

Всі ці факти вже були вивчені і численні свідки були опитані слідчою комісією ВР. Факти і документи очевидні.

Мабуть тим, хто фальсифікував доповідь і отримував криваві гроші, здається, що вони будуть абсолютно безкарні. Аж ніяк. За публікацію неправдивих відомостей в якості офіційних даних вам доведеться відповідати рано чи пізно.

Ви надто недооцінюєте наше громадянське суспільство, якщо думаєте, що хвилею піару в ЗМІ і соцмережах ви досягнете того, що люди відмовляться від пам'яті героїв Іловайська, які до кінця виконували обов'язок перед Батьківщиною.

Потрібен суд, швидкий суд, розгляд справи і судовий вирок. Щоб на суді були оголошені всі документи і накази - і тоді всім стане ясно, що сталося і хто винен.

Той, хто свідомо затягує суд за Иловайску - такий же співучасник злочину, як і путінські вбивці.

Сподіваюся, у нас в країні є парламент, і ті депутати, у кого є совість, на річницю Іловайська зберуть підписи за відставку Муженка. Коли країну захищають брехуни - країна беззахисна", – написав Бутусов.