Бус із отрутою у ріці злодії підпалили навмисно? Останні дані про НП через отруєння річки Рось (Відео)

ф2Отрутохімікати, що потрапили в річку Рось внаслідок ДТП буса 9 червня на Вінничині, поширюється водоймою вниз по течії. Централізований забір води з річки припинили міста Біла Цеква і Умань.

Як повідомляє кореспондент ТСН, на Київщині в одному з водосховищ вже виявили перевищення вдвічі норми допустимих хімікатів у воді. Масового мору риби у Росі при цьому нге фіксували. Наскільки це небезпечно для людей, фахівці наразі сказати не можуть – більшість отрутохімікатів, які потрапили у воду внаслідок ДТП, новітні і лабораторії не мають необхідних реактивів, щоб становити точну кваліфікацію речовин, які потрапили у річку.

Читайте також: ДТП з отрутохімікатами спричинила екологічну проблему: без води залишилось найбільше місто Київщини (Відео)

Крім Білої Церкви на Київщині, яка для централізованого водопостачання бере воду з Росі, водозабір припинила і Умань Черкаської області.

Тим часом кореспондент ТСН з місця події у Збаржівці на Вінничині, де мікроавтобус із хімікатами у пав у місцеву притоку річки Рось, повідомляє, що в притоці гине риба і там вже стоїть сморід.

За повідомленням місцевих очевидців, мікроавтобус, що впав у річку, могли навмисно підпалити злодії, які так намагались приховати сліди вкрадених ними тонни хімікатів.

Поліція Вфнничини відкрила три кримінальні провадження за фактом ДТП і викрадення отрутохімікатів з двох аграрних підприємств, а також щодо забруднення навколишньог осередовища. Зловмисників шукають.

в

Біла Церква.