Були групи російських спецпризначенців – Тимчук сказав, хто насправді влаштував бійню в коледжі окупованої Керчі

Дмитро Тимчук
Дмитро Тимчук

Координатор “Інформаційного спротиву”, народний депутат України Дмитро Тимчук:

За оперативними даними групи «Інформаційний спротив-Крим», 17 жовтня в самому початку трагічних подій в окупованій РФ АР Крим, які в навчальному закладі м Керч влаштував 18-річний студент 4-го курсу цього коледжу Владислав Росляков, до місця трагедії оперативно прибула група спецназу (не виключено, «Росгвардіі» або підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ (ГРУ), дислокованого в Криму).

Паралельно прибула група співробітників керченського відділу ФСБ, що прийняла спецназ за терористів і вступила з ним в вогневий контакт. В ході нетривалої перестрілки між співробітниками ФСБ і спецназом (ГРУ або Росгвардіі), останні відступили до будівлі коледжу, де забарикадувалися в найближчому приміщенні. При цьому співробітники ФСБ продовжували вести вогонь на ураження в напрямку коледжу.

Також джерела групи «ІС-Крим» повідомляють, що в будівлі коледжу прогриміло два вибухи різної потужності, а більшість загиблих і постраждалих отримали поранення саме з нарізної вогнепальної зброї, а не помпової рушниці, з якої вів вогонь Росляков.

Організатори теракту на певному етапі зрозуміли, що події розвиваються не за сценарієм, виконавець вийшов з-під контролю і його фізичну ліквідацію необхідно проводити на об'єкті, а не після виходу в умовлене місце, щоб він не потрапив живим або пораненим в руки ФСБ або МВС. Саме для цього в коледж і була послана «ліквідаційна команда».

Вищевикладене пояснює початковий ступор російської пропаганди, що не отримала на початку чітких інструкцій щодо висвітлення події. Саме цим пояснюється сумбур версій, що висловлювались і змінювался на ходу, на що вже звернули увагу експерти.

Як відомо, за офіційною версією слідчих органів країни-окупанта, від влаштованого Росляковим вибуху і розстрілу загинула 21 і 50 осіб отримали поранення. Сам Росляков нібито покінчив життя самогубством.

Джерело - Фейсбук Дмитра Тимчука.

Переклад українською - ІА «7 Днів-Україна».