Будинок профспілок потребує негайної дезінфекції,євромайданівцям пропонують їхати на свята додому

фото: tsn.ua
фото: tsn.ua

Федерація профспілок відмовляється подовжувати договір оренди для перебування в їхніх приміщеннях мітингувальників,- йдеться в сюжеті ТСН.

Активістам пропонують їхати на свята додому, бо будівля профспілок потребує негайної дезінфекції. Крім того, мітингувальникам закидають, що ті силоміць захопили Жовтневий палац. А тепер заважають людям проводити концерти і вже завдали збитків на майже 1,5 млн гривень. Здобутки міжнародних конкурсів тепер підпирають мішки з картоплею. А інші нагороди лауреатів не розгледіти в черзі за обідом. У відвідувачів Жовтневого тепер інші пріоритети. “Борщ, чай, кава, лимони, хліб, канапки, з часником, салом – все, що хочете. Справжнє українське. Козацький дух відчувається”, – кажуть там. Цей дух розвіюється по всіх коридорах. Мітингувальники зайняли 2 поверхи. На стінах у фойє проявили свою творчість. Палац культури тепер називають палацом Свободи. “Приміщення можна відремонтувати, а те, що робиться в державі, відремонтувати неможна”, – кажуть у палаці.

Євромайданівцям закидають збитків на 1,35 млн гривень. Кажуть, уперше за 57 років у закладі не проводять новорічну дитячу ялинку. Натомість голова федерації профспілок закликає людей пакувати валізи. Мовляв, ті будівлю захопили незаконно. Жодного договору щодо оренди приміщень у них немає. Люди ж запевняють, що жодного концерту не зірвали. А все, що ненароком пошкодили, обов'язково відшкодують. "Ми ж не захопили. Ми – народні депутати і маємо право тут проводити прийом громадян. Ну, ми мусимо мати місце для прийому громадян", - пояснює комендант Жовтневого палацу Лідія Кутеляк. У будівлі профспілок тим часом приймають тих, кому зле. До медпункту вишукувалася черга. "Мені повідомили, що там гуляє туберкульоз, короста, дитяча хвороба, як вона там, з вівсянкою плутаю, вітрянка", - заявив голова Федерації профспілок України Юрій Кулик. Хоча людей і справді багато, медсестра таких хворих тут не бачила. "Переважно застуда, горло, кашель, таке", - каже вона.

Уже місяць приміщення федерації для євромайданівців як рідний дім. 6 поверхів, а точніше коридорів, суцільна спальня. Прибиральниці Марія та Стефанія, щойно почули закиди щодо антисанітарії, одразу ведуть у вбиральню. "Зайдіть, подивіться – все чисте", - запевняють вони. Там миють щогодини. Зізнаються, що мітингувальники їм навіть допомагають. "Другий раз замітають в коридорі. Як де мокро поналивають, то прибирають після себе. З різних областей приїхали люди, поводяться добре", - кажуть вони. Комендант Будинку профспілок Степан Кубів запевняє, що за всі послуги вони вже сплатили понад 550 тис. гривень. А ще 154 тис. грн. планують витратити на ремонт. Тож виселятися навіть і не думають. Бо за спиною в них, кажуть, підтримка тисяч членів профспілок. А ті Новий рік, Різдво і навіть Водохреще планують зустрічати в цих стінах.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська