“Ми будемо брати штурмом Донецьк і Луганськ”, – Арестович назвав можливу дату звільнення окупованого Донбасу

АТО-боєцьпід прапором радісно вліткуУкраїнські військові можуть звільнити окупований Донбас уже до наступної весни. Про це заявив український військовий експерт Олексій Арестович.

У коментарі “Апострофу” він зазначив, що заяви керівництва України про необідність зміни формату АТО можуть означати те, що Україна схиляється до військового вирішення конфлікту на Донбасі, якщо дипломатичним шляхом розв’язати його найближчим часом не вдасться.

Арестович упевнений, що в такій ситуації США та ЄС підтримають Україну, оскільки вони зацікавленні у закінченні військових дій на європейському континенті.

"На мою думку, прийнято рішення про військове вирішення проблеми Донбасу. Наприкінці цього року або в 2018-му ми будемо брати штурмом Донецьк та Луганськ. Але перед цим ми запропонуємо мирну і довгу програму реінтеграції, яку Росія не прийме. Зараз президент України Петро Порошенко з'їздить до президента США

Олексій Арестович. Фото - Фейсбук
Олексій Арестович. Фото - Фейсбук

Дональда Трампа й отримає схвалення цих планів. І, мабуть, домовиться про невтручання або про пряму допомогу на випадок, якщо Росія перетне червоні лінії. Якщо росіяни почнуть вводити війська, то їм кінець – весь світ це побачить. Якщо вони почнуть масштабну операцію із застосуванням авіації та ракетних комплексів, то Європа не допустить, щоб по країні, де розташовані атомні станції, завдавали ракетних ударів - їм не потрібні кілька Чорнобилів. Вони введуть санкції проти Росії і дадуть нам летальну зброю.

Якщо росіяни будуть діяти як зараз, вводити під виглядом бойовиків "ихтамнетов", то ми їх будемо ліквідовувати. У військовому відношенні провести цю операцію не становить ніякої складності. Є інші перешкоди - створення сприятливої зовнішньої ситуації. Сьогодні Європа розширила санкції проти Криму, а в Штатах Сенат прийняв більш жорсткий пакет санкцій, який містить можливість розгортання ще жорсткіших. Також опубліковані результати розслідування причетності Росії до створення хімічної зброї.

Це все затягує зашморг на шиї Путіна. А в нього ще виборча кампанія і потужні внутрішньополітичні протести. Уявіть, що в ситуації, коли в 90 містах Росії проходять мітинги, Путін починає авантюру, яка закінчується ще більшими санкціями та проблемами в Росії. Це спровокує найпотужнішу внутрішньополітичну кризу, тому Путіну не до авантюри. Але ситуація сприятлива для нас.

Зустріч Порошенка з Трампом відбувається раніше, ніж з Путіним. І з Порошенком пряма зустріч, а з Путіним - на саміті "Великої двадцятки", що дуже сильно дратує росіян. Другий момент - це дуже жорстка позиція щодо Путіна президента Франції Еммануеля Макрона. Крім того, Путін дуже заважає американцям в Сирії, вони хочуть його провчити.

Якщо ми прямо завтра візьмемо Донецьк і Луганськ, то за два роки, на початку виборчої кампанії Порошенка, виявляться всі недоліки, які виникнуть в процесі реінтеграції Донбасу. А якщо провести звільнення Донбасу за рік до виборчої кампанії, то до моменту виборів буде тільки ейфорія від наших прапорів над Луганськом та Донецьком. Подивіться, який ефект дав безвіз, а що буде, коли ми візьмемо штурмом Донецьк та Луганськ - колони полонених росіян, наша нога на горлі зелених чоловічків. Використовуючи цей ефект, Порошенко заявить: "Оберіть мене на другий термін - я точно повертаю Крим і вступаю в НАТО". І за нього проголосують, а якщо він цього не зробить, то буде вічно тонути в розборках з Юлією Тимошенко з приводу соціальних стандартів, в чому вона сильніша за Порошенка. У нього один вихід - військова перемога. Крим же Порошенко залишить на другий термін.

Петро Порошенко і [секретар РНБО Олександр] Турчинов почали спільну кампанію, оскільки є узгоджена позиція еліти за проведення цієї операції. Вже почалося коригування чинного законодавства під майбутню операцію. При проведенні цієї операції потрібно три дні, щоб все стало ясно в нашу користь. Але необхідно створити міжнародні умови, дочекатися відповідних умов у Росії – сильних протестів. І в листопаді почати операцію і змусити Путіна програти вибори. Судячи з усього, до цього все йде.