“Будь-яку проблему, можна вирішити у законний спосіб” – позиція прокуратури Тернопілля

Юрій Гулкевич
Юрій Гулкевич

Прокурор Тернопільської області вважає, що всі проблеми громадян можна вирішити цивілізованим шляхом.  Тобто без пікетів і балаклав.

Таку думку Юрій Гулкевич висловив сьогодні, 23 грудня, під стінами прокуратури краю, коли там зібралися представники «Правого сектора», «Самооборони», ряду інших громадських організацій. Нагадаємо, активісти вимагали змін у прокуратурі і хотіли зустрітися з прокурором області.

Читайте також. Активісти у Тернополі з шинами і коктейлем Молотова вимагають змін у прокуратурі

Прокурор області Юрій Гулкевич зустрівся з пікетувальниками, пообіцявши, що на їхні конкретні вимоги, викладені у письмовому зверненні, нададуть відповідь у передбачений законом термін.

- Звернення представника «Самооборони» стосувалося кримінальних проваджень, частина яких уже скерована до суду, а в інших - триває розслідування, - повідомили у прес-службі обласної прокуратури. - Представники інших організацій не висували конкретних вимог, окрім люстрації відомства. Прокурор області повідомив мітингувальникам, що люстрація відбувається у прокуратурі, відповідно до Закону «Про очищення влади».

На зустрічі з журналістами після пікету  прокурор наголосив, що будь-яку проблему, можна вирішити у законний спосіб, без емоцій і балаклав, проте деяким представникам громадськості вигідно показувати не конкретну роботу прокуратури, а пікети під її стінами.

Читайте також. У Тернополі – підпільне казино, у Борщеві – бійка між чиновниками (Відео)

Натомість Самооборона Майдану Тернопілля має власну точку зору і вимагає звіту від Тернопільської прокуратури. Комендант Самооборони Іван Ковалик озвучив на пікеті головні вимоги.

- Сьогодні не доведені до логічного завершення, а іноді відверто саботуються справи щодо злочинів посадових осіб: ТОВ «Тернопіль Комунал Сервіс», Управління у справах захисту прав споживачів у Тернопільській області, Головного управління юстиції в Тернопільській області, - каже він. - Одним із кричущих фактів є не притягнення до відповідальності за отримання хабара начальника Реєстраційної служби Ярослава Пікуля.

Читайте також. Прокуратура проти Тернопільської міської ради – хто ж переможе? (Відео)

Під носом в прокуратури області, на його думку, відбувається відвертий «дерибан» комунальної власності та земельних ділянок корумпованою міською владою.

Отже, Самооборона Майдану Тернопільщини вимагає протягом триденного терміну звіту прокурора області про результати розслідувань вище зазначених справ. У випадку ігнорування наших вимог активісти обіцяє докласти максимум зусиль для звільнення Юрія Гулкевича і його заступників із займаних посад.

Софія Левицька