Бучацький район: за виплату зарплат «у конвертах» підприємець заплатить штраф

zarplata_2Роботодавця на Тернопіллі вже притягнули до відповідальності за неукладення з працівниками трудових договорів.

Про це повідомили у прес-службі обласної прокуратури сьогодні, 20 січня.

Читайте також. Нюанси щодо оформлення трудового договору – роз’яснення тернопільських фахівців

Вироком Бучацького районного суду керівника приватного підприємства притягнули до кримінальної відповідальності за використання праці працівників без укладення з ними трудових договорів. Встановили, що місцевий підприємець допустив до виконання роботи працівників, не уклавши з ними трудових угод і не оформив відповідних записів у трудових книжках.

Роботодавець виплачував зарплату працівникам «у конвертах», не подаючи при цьому звітності в державні контролюючі органи та не перераховуючи внески за них на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Читайте також. Тернопільським підприємцям: платником ПДВ реєструють, якщо перейшли межу в 1 млн грн

За цим фактом розслідували кримінальне провадження. Тож прокуратура району скерувала до суду обвинувальний акт за ч. 1 ст. 172 КК України, тобто «грубе порушення законодавства про працю». Вироком Бучацького районного суду обвинуваченого визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення та засудили до сплати штрафу.

Довідково. Згідно із новим законодавством, за роботу без укладення трудового договору передбачили штраф у розмірі майже З7 тисяч гривень.

Софія Левицька