Бучацький район: у трьох селах виявили 10 старих мін і снарядів

снарядиРятувальники знешкодили 10 вибухонебезпечних предмети часів Другої світової війни, повідомили в  Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області 24 вересня.

Так, 23 вересня о 13 год. фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення вилучили та знешкодили вибухонебезпечні предмети, виявленні у трьох селах району.

Читайте також. “Подарунки” часів Другої світової на Тернопіллі знешкоджують щодня

Зокрема, в селі Переволока Бучацького району – 6 артилерійських снарядів калібру 76 мм та мінометна міна калібру 82 мм, в селі Доброполе Бучацького району – 2 артилерійських снаряди калібру 45 та 152 мм і в селі Пилява Бучацького району – артилерійський снаряд калібру 76 мм.

– Громадяни, пам’ятайте, вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу, – наголошують рятувальники. – До них належать: артилерійські снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати, детонатори та інші.

Читайте також. Біля обласної дитячої лікарні у Тернополі знайшли 12 мін часів війни

Усі вищеназвані речі містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів. Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки різноманітного кольору – від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після довготривалого перебування, у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої сполуки.

Вибухонебезпечні предмети, що залишилися невиявленими після Великої Вітчизняної війни, можна знайти у водоймищах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель і під час розкопок. Частіше їх знаходять у місцях колишніх бойових дій, – кажуть рятувальники.

Софія Левицька