Бучач: пам’ятник Пінзелю постав завдяки меценату Василю Бабалі (Фото)

Бучацька ратуша
Бучацька ратуша

Пам’ятник галицькому скульптору середини XVIII століття, представнику пізнього бароко і рококо, зачинателю Львівської школи скульпторів Іоану Георгію Пінзелю відкрили на площі біля міської ратуші у Бучачі 16 листопада.

Участь в урочистому відкритті взяли участь представники влади, місцевого самоврядування, депутати районної та міської рад, автор пам’ятника, представники громадських організацій, жителі міста. Про це повідомили у прес-службі ОДА.

Читайте також. На Тернопіллі відкриють пам’ятник геніальному галицькому скульптору

Нагадаємо, постав пам’ятник у самому центрі міста, біля ратуші (див. фото зліва – прим.).

Про талановитого незнайомця, який з’явився в Бучачі, на фабриках Потоцького, і знайшов у цьому місці свій дім, сім’ю, свого мецената і роботодавця, розповів старший науковий співробітник районного краєзнавчого музею Микола Козак.

Важливим кроком для представлення світовій спільноті українських, культурних цінностей стала організована у каплиці Сен-Шапель, що входить у комплекс Лувру (Париж) виставка 27-ми роботами Пінзеля (11 робіт із них він творив у Бучачі – прим.), яку провели з 22 листопада 2012 р. до 25 лютого 2013 р. На офіційному закритті виставки побувала делегація з Бучача. У її складі був Василь Бабала. Саме там у нього зародилась ідея на честь Великого Маестро Іоана Георгія Пінзеля встановити пам’ятник.

Читайте також. На виставках у Тернополі – твори метрів і джазові фантазії польських митців

Меценат Василь Бабала доклав багато зусиль для збереження і відновлення робіт майстра, а саме –придорожніх фігур Яна Непомуки та Богоматері (Бучацької Богородиці), фігури Діви Марії на території монастиря отців Василіан. Виступаючи перед присутніми, він розповів про виникнення ідеї з монументом і, відповідно, її втілення через півтора року.

До слова також запросили голову районної ради Олега Михайліва, який також делегував Бучаччину на виставці у Франції, міського голову Йосифа Мосціпана та автора скульптурної композиції, заслуженого скульптора України Романа Вільгушинського. Відтак священики освятили пам’ятник.

Софія Левицька