“Брюсселю було дуже важливо знати, з ким вони мають справу”, – Софія Федина дала розгорнуте інтерв’ю на Українському радіо

фото: Українське радіо
фото: Українське радіо

Про те, як розцінювати заяви президента щодо незмінності євроатлантичного курсу України, розповіла Українському радіо в ефірі програми “Сьогодні.Вдень” політолог-міжнародниця Софія Федина.

Із гостею студії спілкувалася ведуча програми Галина Бабій.

“Попри оптимістичність заяв президента щодо незмінності України в напрямку Європи та НАТО, я би не казала, що все дуже добре, щоб ми не перестали тримати руку на пульсі. Янукович свого часу теж заявляв про євроатлантичну інтеграцію і ми пам’ятаємо, чим це закінчилося: відмовою від заявленого курсу без погодження  з українським народом, Євромайданом та Революцію гідності, коли ми втратили велику кількість прекрасних людей”, — заявила гостя програми.

На її думку, президент, з одного боку, хоче подобатись всім виборцям, а з іншого — все ж таки має міжнародні зобов’язання, які не може не виконати.

“Брюсселю було дуже важливо знати, з ким вони мають справу. Особливо після зустрічі Зеленського з Макроном, коли газети вийшли з неоднозначними заголовками, та з ситуацією в Україні, коли довкола президента групуються “прорегіонівські” люди, що останні 5 років навіть не потикалися до України”, — висловлює свою думку Софія Федина.

Водночас гостя звернула увагу та те, що деякі заяви президента унеможливлюють його подальшу тісну співпрацю з РФ: “Мається на увазі не лише підтвердження готовності України й надалі рухатися до ЄС, але й виступ за посилення санкцій щодо Росії та прохання Зеленського допомогти примусити агресора до миру”, — каже політолог.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський здійснив свій перший закордонний візит до Брюсселю, де запевнив представників ЄС в незмінності українського курсу на євроінтеграцію.