Британські прокурори висунули росіянам звинувачення у спробі вбивства британського поліцейського

1У британських прокурорів є конкретні докази причетності росіян до спроби вбивства британського поліцейського, який брав участь у розслідуванні справи Скрипалів, повідомляє Гордон.

Таке звинувачення тягне за собою особливу відповідальність, адже поліцейський — на службі в держави.

Британські прокурори назвали офіційно й імена винуватців. Це — двоє росіян: Олександр Петров і Руслан Боширов. Про це повідомляється на сайті британської прокуратури.

Їм буде висунуто офіційні звинувачення за чотирма пунктами: змова з метою вбивства Сергія Скрипаля, спроба вбивства Скрипаля, його дочки і поліцейського Ніка Бейлі, заподіяного їм тяжких тілесних ушкоджень і використання отруйного агента «Новачок» всупереч закону про хімічну зброю.

Як пише журналіст Бі-бі-сі Деніел Стенфорд, росіяни прилетіли в Лондон 2 березня і зупинилися в готелі City Stay на Боу-Роуд в східному Лондоні. У їх числі також були виявлені сліди «Новачка». 4 березня, після того, як на дверній ручці будинку Скрипаль в Солсбері з’явився «Новачок», вони покинули Великобританію.

За даними британського таблоїду The Sun, «Новачок» привезли до Великобританії у флаконі з-під духів Nina Ricci «Premier Jour». У компанії припустили, що флакон був зроблений кустарним способом, так як має спеціальний аплікатор. Саме цю упаковку, як передбачається, могли підібрати на вулиці в Еймсбері британець Чарлі Роулі і його супутниця Дон Стерджес, яка померла від отруєння «Новачком».

Слідчі з’ясували, що обом росіянам близько 40 років, вони в’їхали в країну по справжнім російським паспортами, однак, швидше за все, їх імена були вигаданими.