Британія вирішила захиститися від російських військових літаків, які провокують ситуацію біля кордонів країни

11У Великобританії на острові Унст в Шетланд будується новий радіолокатор, який повинен буде підсилити здатність збройних сил держави відстежувати непізнані військові і цивільні літаки, повідомляє закордонна преса.

Зокрема, цей прилад, як вважає начальник штабу Королівських військово-повітряних сил країни Стівен Хіллієр, дозволить «поліпшити суверенний потенціал Великобританії в період загострення російської військової активності». Таку точку зору він висловив в ході відвідин місця спорудження цього радара на півночі Шотландії.
Протягом останніх п’яти років, за даними британського оборонного відомства, військові літаки королівства піднімалися в повітря по тривозі 69 разів. Тільки 15 січня, як підкреслили у відомстві, два винищувачі «Тайфун» вилетіли для супроводу російських військових літаків.

Це вже не перший випадок, коли представники Західних країн говорять про «агресії Росії». А перед ними тут в зв'язку з кризою в Донбасі і референдумом в Криму 2014 року, за підсумками якого півострів приєднався до Росії, Москву звинувачувала Україну. В останній раз про боротьбу з «російською агресією» заявляв американський держсекретар Рекс Тіллерсон. За його словами, з цією проблемою зараз борються не тільки США, але Європа. «Росія вирішила порушити суверенітет найбільшої країни Європи», - стверджував він тоді, маючи на увазі Україну. «Ми разом з Європою стоїмо пліч-о-пліч з 2014 року, протидіючи цій російської агресії за допомогою спільної санкцій політики», - говорив Тіллерсон.