Brexitу взагалі не буде? Тереза Мей оприлюднила заяву

ф2Ящо Уряд і парламент Великобританії не погодять угоду про умови виходу Великобританії з Євросоюзу, то країна може залишитись у ЄС.

Про це йдеться в офіційній заяві прем’єр-міністра Великобританії.

“Відколи я стала прем’єр-міністром, моїм пріоритетом було забезпечення Brexit, і сьогодні він залишається таким. Я хочу, щоб Велика Британія вийшла з ЄС впорядкованим способом якомога швидше, а це означає, що потрібно піти таким чином, щоб це не порушувало життя людей”, – заявила глава Уряду Великобританії.

У заяві Тереза Мей наголосила, що оскільки парламент країни дав чітко зрозуміти, що не погодиться на вихід Великобританії з ЄС без угоди, то тепер країна стоїть перед вибором: або угоду все-таки погодити, або з Євросоюзу не виходити взагалі.

"Оскільки парламент ясно дав зрозуміти, що зупинить вихід Великої Британії  без угоди, у нас тепер є серйозний вибір: залишити Європейський союз з угодою або взагалі не йти", - сказано в заяві Мей.

Читайте також: Brexit: 29 березня Великобританія з ЄС не вийде — у процесі можливий російський слід (Відео)

Прем'єр зазначила, що якщо депутати-консерватори і депутати від DUP не зможуть забезпечити більшість, то у неї не буде іншого вибору, крім як звернутися до Палати громад.

"Чим довше це триватиме, тим більший ризик того, що Велика Британія взагалі ніколи не піде", - підкреслила Тереза Мей, повідомивши, що знову поїде в Брюссель домовитися про доповнення до статті 50.

"Я маю намір досягти угоди з моїми колегами-лідерами ЄС, що означатиме, що якщо ми зможемо домовитися про угоду тут вдома, ми зможемо залишити ЄС вже через шість тижнів", - заявила Прем'єр Великобританії.

Читайте також: Brexit: названі дві нові офіційні дати можливого виходу Великобританії з ЄС (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна» британський парламент вже тричі відхиляв угоду з ЄС, про яку Мей домовилася з Брюсселем.

Первісною датою Brexit було 29 березня, та вихід з Євросоюзу Великобританія щоразу відкладала через відсутність погодженої угоди про умови виходу країни з ЄС.

Потім прем’єр-міністр Великобританії і лідери ЄС погодили дві нові можливі дати виходу цієї країни з Євросоюзу — 12 квітня або 22 травня. Якщо британський парламент проголосує угоду про Брекзит до кінця березня, то із ЄС Великобританія мала б вийти 22 травня, якщо ж парламент угоду так і не затвердить, офіційною датою виходу Великобританії із Євросоюзу стане 12 квітня.

Читайте також: Нижня палата парламенту Великобританії підтримала перенесення Brexit

Угода так і не було затверджена ані в березні, ані досі, відтак Тереза Мей минулої п’ятниці звернулася до президента Європейської ради Дональда Туска з проханням відкласти Brexit до 30 червня.

Читайте також: Великобританія просить ЄС відкласти Brexit до нової дати