Brexit буде контрольований: Великобританія узгодила з ЄС нові умови угоди (Відео)

ф1Прем’єр Британії Тереза Мей погодила з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером зміни до наявної угоди про Brexit. Сьогодні ці зміни має підтримати парламент Великобританії.

Як повідомляє Financial Times, Мей погодилася на те, що вона назвала трьома важливими змінами в угоді в результаті поспішно організованих переговорів з Юнкером в Європейському парламенті в Страсбурзі в понеділок увечері.

Юнкер сказав, що у британських депутатів є останній шанс підтримати угоду про Brexit: “Не буде подальшої інтерпретації інтерпретацій або запевнень щодо запевнень. Або ця угода або Brexit може не відбутися взагалі”.

Юнкер заявив, що оновлена ​​угода включає “значущі роз’яснення та правові гарантії”.

За його словами, угода, зокрема, має гарантії для Британії щодо режиму контролю ірландського кордону. Він також додав, що тепер Брюссель і Лондон можуть довести Brexit до впорядкованого завершення.

Сьогодні ж британська Палата громад проведе голосування щодо угоди про Brexit після того, як прем’єрка Тереза Мей буквально в останню хвилину погодила з Брюсселем зміни до неї, повідомляє BBC.

Очікується, що перед початком дебатів у Палаті громад Тереза Мей проведе засідання уряду. Голосування щодо угоди відбудеться ввечері.

Після зустрічі з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером у Страсбурзі вона висловила сподівання, що оновлена угода зніме сумніви депутатів.

“Парламентарі дали зрозуміти, що юридичні зміни необхідні для “бекстопу” (план щодо Північної Ірландії, – ред.). Тепер ми отримали відповідні  юридичні гарантії”, – сказала Мей.

Північноірландська Демократична юніоністська партія, на яку розраховує прем’єрка, заявила, що прискіпливо оцінить кожний рядок угоди перед тим як прийняти рішення щодо її підтримки.

Як відомо, попереднє голосування за угоду про Brexit у січні виявилося розгромним для Мей.

Якщо депутати знову відхилять угоду, то у Британії залишається два варіанти: вихід з ЄС без угоди або відтермінування Brexit після запланованої дати 29 березня.