Брешуть і не червоніють: новий піар бойовиків “ДНР” спростовують елементарні арифметичні дії

танк бойовиківПрагнучи показати, які вони “мирні” перед черговим раундом переговорів у Мінську, бойовики “ДНР” заявили, що відвели від лінії фронту більше, як половину свого озброєння калібру меншого за 100 мм. Елементарний підрахунок свідчить: бойовики брешуть і не червоніють. Насправді терористи задля показухи перед світом “відвели” лише невеликий відсоток своєї бронетехніки від лінії фронту, і то “аж” на 3 км.

Про те, що виявляють нову “мирну” ініціативу, терористи в якості чергового піару заявили за кілька днів до початку нового раунду Мінських переговорів, що має відбутися сьогодні.

18 липня терористичні “ЛНР” та “ДНР” оголосили, що почали “відведення” техніки, що укомплектована зброєю калібру менше за 100 мм,  – танків і бронемашин – в “односторонньому порядку”. Відтоді кількість “відведеного” озброєння, якщо вірити бойовикам, досягла такої кількості, що в терористів на передовій мало б практично нічого не залишитись, крім стрілецької зброї.

Читайте також: Тимчук: бойовики відкрито заявляють «ми — проект Москви, нас фінансує Москва»

Так, 20 липня в обідню пору “офіційне” сепаратистське видання “ДНР” навело повідомлення так званого заступника “корпусу міністерства оборони ДНР” Едуарда Басуріна про те, що бойовики “відвели” від лінії фронту більшість танків і бронетехніки.

"Вже відведено понад 50 відсотків озброєння. Однак це процес довгий, є точки, від яких ми поки не відводимо, будемо дивитися по ситуації", - процитувало бойовика видання.

При цьому інше сепаратистське видання уточнило, що означає понад 50%: "від лінії зіткнення було відведено 41 танк і 84 БМП".

Читайте також: Захарченко оприлюднив чисельність «армії ДНР»

Також вчора, 20 липня, через кілька годин з'явилось ще одне повідомлення бойовика Басуріна про "миролюбивість" терористів "ДНР": "За сьогоднішній день ми відвели на 3 км від лінії зіткнення 5 танків і 77 БМП", — сказав він, уточнивши, що ця техніка "відведена" на різних ділянках уздовж лінії зіткнення.

Ще згодом 20 липня бойовики заявили, що "ДНР" почала "відвід" бронетехніки з села Стила Старобешівського району.

"На запасні позиції в тил відводяться 4 БМП", - озвучило кількість віськової техніки, яку начебто там відводять бойовики, сепаратистське видання і для солідності піару підкреслило, що "на місці присутні спостерігачі з Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню", - не уточнивши, яку країну представляють спостерігачі - Україну чи Росію.

Читайте також: Нові дані про кількість російських військових та їх техніки на Донбасі надали в штабі АТО

Якщо провести елементарну для першокласника арифметичну дію додавання, то виходить, що загалом від часу оголошення "відведення" 18 липня до вчорашнього вечора терористи "ДНР" відвели від лінії фронту 46 танків і 165 БМП.

Аби знати, який це насправді відсоток військової техніки, оснащеної клібром менше 100 мм, що є в розпорядженні бойовиків "ДНР", треба знати її загальну кількість. Саме те озброєння, яке є в розпорядженні озброєних найманців, озвучив місяць тому - 19 червня - заступник керівника АТО Сергій Галушко: "Збройні незаконні формування налічують близько 33 тисяч осіб, мають на озброєнні понад 368 танків, понад 940 бойових броньованих машин, 375 одиниць ствольної артилерії".

Читайте також: «ДНР» заманює в «регулярну контрактну армію» обіцянками нагодувати і одягти (Фото)

Якщо припустити, що це озброєння приблизно порівну припадає на території, окуповані "ЛНР" і "ДНР", то виходить, що в розпорядженні терористів "ДНР" є приблизно (ділимо на 2 загальну кількість, озвучену Галушком) 184 танки і 470 одиниць бронетехніки. Хай і не вся вона саме БМП, однак 165 "відведених" БМП із 470 - це далеко не половина. Так само, як і чисельність танків: 46 "відведених" зі 184-ох наявних - це рівно чверть. (Зазначимо, що трамати цю техніку у глибоких тилах бойовикам не було ніякої потреби - використання її Мінськими угодами не заборонене, тому гатити з такої техніки бойовики могли безнаказанно зі сторони ОБСЄ).

Читайте також: Терористи вже просять повернути на окуповані ними території українські банки — підсумки переговорів у Мінську

Виходить, що бойовики "ДНР", заявляючи про "відвід" від лінії фронту "понад 50%" своєї техніки, брешуть і не червоніють. Так, підрахунок щодо танків свідчить: терористи відвелих їх не більше, як чверть навіть за умови, що "офіційне" інформагентство терористів повідомило не про всі "ініціативи" бойовиків, що в принципі майже неможливо.

Читайте аткож: Піар бойовиків на «односторонній демілітаризації» на переговорах у Мінську зазнав фіаско

Ось так і виявляється, що "миролюбні" ініціативи бойовиків перед переговорами в Мінську є черговим піаром - як можна по-чесному відводити озброєння калібру меншого за 100 мм і при цьому постійно гатити з артилерії калібру 152 і 122 мм, яка мала бути відведена ще кілька місяців тому? Та й повернути на свої позиції танк, що відведений "аж" на 3 км, - справа кількох десятків хвилин.

Читайте також: Стало відомо, про що завтра говоритимуть на переговорах у Мінську

Так само гріш-ціна заявам бойовиків про "односторонню демілітаризацію".