Як купують побутову техніку у Донецьку і чи вона взагалі є у продажу

Блогерка із Донецька Вікторія Дуднік написала про те, як купують побутову техніку у Донецьку і чи вона взагалі є у продажу.

Наводимо переклад її тексту на українську:

“З настанням тиші в зоні АТО поступово на перший план почали виходити побутові турботи. Але й ці, здавалося б, мирні відносини часом перетворюються для жителів непідконтрольної території на справжню проблему. Основна причина нестача товару в магазинах, особливо, якщо це стосується побутової техніки.

Ще місяць тому в місті Донецьк працювали такі магазини як «Ельдорадо» і «Фокстрот», але на сьогоднішній день «Ельдорадо» закрили свої двері, незважаючи на те, що техніка продовжує припадати пилом на стелажах. Причини закриття не відомі, та й терміни, наскільки це протриває, теж ніхто не оголошує.

31-510x680

А ось «Фокстрот» залишився в строю, щоправда, вже з новою назвою. Тепер супермаркет називається просто «Фокс». На жаль, магазин зменшився не тільки в імені, але і в асортименті теж. Наприклад в «Фокса» розташованому на перетині пр.Ілліча і вул.Марії Ульянової продається лише дві пральні машини. Небагатий вибір покупець може зробити всього лише між фірмою «Веко» (італійська складання) та «Індезіт» (російська збірка). Якщо звичайно у нього при цьому буде близько 27000 рублів. Саме в цих межах продаються пральні машини. Точно така ж ситуація і з холодильниками. Двокамерний (з верхньою камерою) коштує близько 22 000 руб, їх у магазині всього дві одиниці.

У такій же кількості сушильні машини по 18000 рублів (наприклад в інтернет-магазині «Розетка» їх вартість становить 6 600 грн.). Також ще є кондиціонери, вони коштують близько 12 000 руб.

Як пояснив мені продавець-консультант, на сьогоднішній день це весь асортимент, який вони можуть запропонувати покупцеві. Хоча вже отриманий і новий товар - пральні машини та холодильники фірми «Веста», але так як він ще не опрацьований магазином, то ціна невідома, тому поки у продажу цієї техніки немає. Від себе додам, що гривні в «Фоксі» не приймаються і розплатитися можна тільки в рублях.

21

Проте донеччани не опускають руки і продовжують шукати всілякі шляхи для придбання необхідної техніки. Як кажуть, попит породжує пропозицію. Тому незважаючи на те, що замовити техніку через інтернет з прямою доставкою з України чи Росії в Донецьк неможливо, то багато підключають своїх знайомих, котрі живуть на «великій землі», оформляючи замовлення на них. Далі товар доставляється на автомобілі в Донецьк (в основному з Харкова). Тут ціна буде змінюватись в залежності від розміру вантажу. У середньому вартість доставки холодильника становитиме близько 1000 грн.

При цьому, якщо доставляти техніку з України і розплачуватися в гривнях, то її ціна буде значно дешевша, ніж в рублях, але дорожча ніж в інтернет-магазинах або супермаркетах на підконтрольній території. Мій знайомий, таким чином замовляв двокамерний холодильник. Ця операція обійшлася йому в близько 7000 грн. Вартість же цього товару в інтернет-магазині «Розетка» до 5500 грн.

1186-680x510

Така ж ситуація з кондиціонерами, пральними і посудомийними машинами, газовими плитами, загалом з усією великогабаритною технікою.

Звичайно, припинення обстрілу є головним джерелом радості й оптимізму всіх донеччан. Тим не менш, побутова рутина все ж втягує в низку турбот і переживань. І проста поломка побутової техніки, змушує подумати двічі, вирішувати завдання з переплатою і труднощами придбання товару або ж знайти підходящу ремонтну службу".