“Божевілля хоробрих”: Кравчук застеріг Україну від необдуманого кроку у звільненні Донбасу

Леонід Кравчук з пальцемСиловий варіант звільнення Донбасу для України є неприйнятним, бо може розв’язати велику війну і це буде для українців “божевіллям хоробрих”, а для України – “дорога в нікуди”.

Про це сказав у коментарі “Обозревателю” перший всенародно обраний президент України Леонід Кравчук.

Хорватський сценарій бліцкригу для України Кравчук вважає поки неможливим.

Читайте також: «Хорватський сценарій»: чи можна звільнити Донбас за 84 години? (Відео)

“Хорвати спочатку організували протестну війну – пішли в бій, фактично звільнили територію, а потім запропонували схему відновлення миру. Після того, як вони домоглися військових успіхів. Коли я був в Хорватії, я цікавився цим питанням. У нас поки що військових успіхів немає. Нам протистоїть дуже серйозна держава з точки зору військової сили. Ми не можемо піти на війну, або силою повернути собі Крим, або силою припинити агресію на Донбасі. Цей шлях для нас не підходить. У нас є тільки дипломатичний шлях і шлях домовленостей”, – сказав Леонід Кравчук.

Читайте також: Звільнення Донбасу: боєць АТО розповів, коли резервісти «порвуть військкомати» (Відео)

Відповідаючи на запитання, чи можливо, що в українців може просто увірватися терпець через тривалі дипломатичні вирішення питання, і вони вимагатимуть бліцкригу, Кравчук сказав:

"Це божевілля хоробрих. Так можна втратити тисячі і сотні тисяч людей і головне - не домогтися успіху. Тому що, за попередніми підрахунками, Росія в десять або й більше разів сильніша за Україну у військовому плані. Вирішувати це питання силою - це дорога в нікуди. Для нас єдиний шлях - домовлятися. А щоб домовитися, потрібно велике терпіння, великий розум і готовність йти на компроміси. Не можна стояти на одному місці і нічого не пропонувати. Коли починається діалог, гармати починають замовкати. Я глибоко переконаний, що Україна не може поставити питання про повернення території, повернення Криму силою. Це дуже складне питання. Україна може стати причиною широкомасштабної війни".

Читайте також: «Армія має йти вперед»: чого чекати від початку операції Об’єднаних сил на Донбасі