Ботанічний сад окупованого “ДНР” Донецька переживе окупантів Донбасу? (Фото)

ф7Найбільший у Європі ботанічний сад дивом уцілів під час військової агресії Росії і четвертий рік продовжує функціонувати в умовах окупації “ДНР”. Після звільнення Донбасу сад зможе відродитись у всій своїй красі і науковій значимості.

У ботанічному саду окупованого “ДНР” Донецька зазарз зацвів бузок та дерева, зокрема каштани.

Свіжі знімки з саду поширив у мережі мешканець окупованого міста користувач Donetsk2018.

Читайте також: На окупований Донбас прийшла весна: цвітуть каштани і не тільки (Фото)

На фото – цвітіння кущів бузку та каштанів Бріоті.

Донецький ботанічний сад Національної академії наук України, заснований у 1964 році, був найбільшим ботанічним садом у Європі. Його сторювали як центр із вирішення фундаментальних і прикладних проблем біології на південному сході України, спрямований на розвиток теорії і практики нової галузі ботанічної науки — промислової ботаніки.

У 1983 році Донецький ботанічний сад одержав статус пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, наступного року був нагороджений великою срібною медаллю програми ООН з охорони навколишнього середовища. У 2001 році комплексній колекції Донецького ботанічного саду був наданий статус Національного надбання України.

У ботанічному саду працювали близько 200 співробітників, у тому числі 6 докторів наук і 22 кандидати наук.

На площі 270 га (1200 квадратних метрів площі були під склом, що дозволило організувати 5 оранжерей та імітувати умови тропіків і субтропіків) тут росли близько 5,5 тисяч видів рослин, 71 з яких охороняються на міжнародному рівні, 97 видів рослин з Червоної книги України, 88, що охороняються на регіональному рівні.

Після окупації Донбасу в 2014 році що із цього всього залишилось - важко сказати: окупантам не до розвитку промислової ботаніки.

Однак з фото видно, що принаймні кущі і дерева, звиклі до українського клімату, вціліли.

ф1ф2ф3ф4

Також із раніше - в листопаді минулого року - опублікованих у мережі світлин видно, що пальми в ботанічному саду окупованого "ДНР" Донецька тоді ще були живі, в оранжереї продовжували проводити екскурсії для школярів. Співробітники, які залишились в окупації, очевидно намагаються зробити все, аби найбільший у Європі ботанічний сад під російськими окупантами не загинув і після відновлення тут української влади відродився у всій своїй красі і науковій значимості.

ф1ф2ф3