Борис Кушнірук пояснив, чому несправедливо звинувачувати населення щодо боргів за газ (Інфографіка)

1Борис Кушнірук – економіст, розповів, чому несправедливо звинувачувати українців у тому, що вони не платять за газ. Як сказав, для нього завжди було очевидною несправдивістю твердження про борги населення за газ.

За словами Кушнірука, облгази мають і використовують можливість відключення споживачів за борги. Більш того, борги “начебто населення” саме за газ чомусь значно вищі ніж за тепло.

Насправді, йдеться про те, що облгази можуть без жодних негативних наслідків для себе не платити Нафтогазу за газ, поставлений їм без передоплати. А Нафтогаз змушений постачати облгаззбутам та підприємствам теплокомуенерго газ без передоплати згідно ПСО (покладаних спец обов’язків).
Внаслідок цього, облгаззбути можуть перепродавати, до останнього часу, дешевший газ комерційним споживачам. І при цьому казати, що вони не можуть розрахуватись за нього, бо не платить населення. Таким чином вони накопичили вже десятки мільярдів гривень боргів перед Нафтогазом. І продовжують отримувати газ від Нафтогазу.

ч

Пояснив Борис Кушнірук і непросту ситуацію у Смілі, що виникла з постачанням газу.

«Там місцева влада уклала угоду з теплопостачання з компанією, яка виробляла тепло на потужностях, які їй не належать. До речі, тариф там вищий ніж в більшості схожих населених пунктах. Потім, наробивши боргів перед Нафтогазом, ця компанія зникає, і з’являється нова. На що Нафтогаз почав вимагати, щоби спочатку місцева влада погасила борг або хоча би визнала його і розстрочила погашення. На що місцевий голова відмовися це робити. В результаті, Нафтогаз не погоджувався постачати вже новій компанії газ. Причому у повній відповідності із законом. Виникла криза. По-факту, Нафтогаз нагнули та змусили постачати газ, не врегулювавши питання заборгованості. Хоча вина повністю на місцевій владі».