Боррель на лінії розмежування на Донбасі потер руки від холоду і назвав ключове завдання у захисті України від РФ (Відео)

Боррель на КПВВ в Станиці Луганській. Фото – Твіттер

Україна не залишиться без підтримки Європи у протистоянні збройній агресії Росії, яка має виконати Мінські домовленості і припинити ескалацію на кордоні України.

Про таке ключове завдання у захисті України від РФ заявив на лінії розмежування на Донбасі Верховний представник ЄС Жозеп Боррель.

“Зараз вже не часи Ялти. Визначення сфер впливу між державами – це не питання 2021-2022 років… Немає безпеки Європи без безпеки України”, – наголосив Боррель.

Він підкреслив, що вперше приїхав на Донбас, аби засвідчити підтримку територіальної цілісності України. Зараз, за словами Борреля, головною метою є зниження напруги на кордонах України.

"Це має відбуватися як через перемовини, що відбудуться найближчим часом, так і шляхом твердих заяв про нашу незмінну підтримку України", – сказав глава європейської дипломатії.

Він підкреслив, що завданням ЄС як союзника України є не допустити нового військового вторгнення РФ.

"Будь-яка військова агресія проти України буде мати масштабні наслідки і величезну ціну", – наголосив Боррель.

Головний дипломат Євросоюзу став найвищим посадовцем ЄС, який 5 січня вперше за 7 років військової агресії Росії відвідав прифронтову зону на Донбасі. Боррель потирав руки від холоду, але уважно розглядав заблокований російськими окупантами пункт пропуску в Станиці Луганській і заявив про необхідність гуманітарної допомоги цивільному населенню.  

Більше подробиць - у сюжеті ТСН та у відео брифінгу глави Жозепа Борреля і глави МЗС України телеканалу "Прямий".