Боронити рідний край на Тернопіллі готові навіть 70-80-річні (Відео)

ветеранОдному з найстарших у Тернополі ветеранів – Дмитру Івановичу Студенікіну – полковнику у відставці, вже виповнився 91 рік. Сьогодні колишній артилерист готовий знову служити.

Читайте також. Схід+Захід: що пропонують тернополяни для об’єднання – Максим Черкашин (Відео)

Коли почалася війна, чоловік уже працював на шахті “Сталін” у Донецьку. Далі – повістка і фронт під Москвою. Три поранення і сьогодні даються в знаки. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Рани пройшли та дають знати. От, за захист Москви маю дві медалі - за оборону. Орден Отечества - за підбитий танк під Орлом, медаль – «За відвагу», отримав у Москві. Особисто Михайло Іванович Калінін вручав, - розповідає Дмитро Студенкін.

Читайте також. Урочистості у Старому парку – без прапорів і гучних промов (Фото, Відео)

Після перемоги чоловік повернувся до військової частини у Золочеві, одружився і залишився жити на Тернопільщині. Нині на запитання, як здоров'я, Дмитро Іванович відповідає:

- Нормально, я хочу писати заяву і йти служить.
- У лави яких військ?
- Моя система стоїть у парку Слави - 152 метрова пушка. Артилерія.

Найбільше, що нині непокоїть ветерана - незрозуміла ситуація в країні. Дмитро Іванович каже, переживати ще одну війну не хоче…

Читайте також. Репрезентація книги про “Шталаг 328″ – концтабір, де загинули 150 тисяч осіб (Фото)

Щороку напередодні 9 травня тернопільські військові вітають ветеранів Другої світової війни. Полковник, тимчасово в. о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський розповідає: ці люди, попри вік і нині готові воювати. До обласного військкомату щодня приходять навіть 80-річні добровольці.

- Кажуть: «Я розумію, що мене за віком не можуть взяти, але я готовий там з вилами боронити рідну Тернопільщину». І це – у 80 років, приходять і молодші - 70, 65 років. Ті, які непризовного віку, але готові відстоювати і боронити рідний край, - каже Володимир Катинський.