Борги Росії за газ перед Україною зростають шаленими темпами

Фото — ІА Regnum
Фото — ІА Regnum

Росія уже винна Україні не тільки 2,56 мільярда доларів США за рішенням Стокгольського арбітражного суду, а й має тепер компенсувати витрачену Україною переплату за газ, який наша країна була змушена терміново купувати у Польщі через демарш “Газпрому”.

Оскільки рішення Стокгольмського арбітражного суду Росія не виконує, то з 1 березня щодоби нокопичуються штрафні санкції за невиконання цього рішення – 526 тисяч доларів на день.

Читайте також: Український «Нафтогаз» переміг російський «Газпром» у міжнародному суді в Стокгольмі

Крім того, за газ, який Україна у ці дні закуповувала в Європі за вищими цінами через те, що “Газпром” не виконав рішення Стокгольмського арбітражу, заплатити також має Росія.

Читайте також: Проти Путіна повстала вся Україна: обсяги газу, який у люті морози зекономили українці, вражають (Документ)

Як написав на своїй сторінці у Фейсбук головний комерційний директор “Нафтогазу України” Юрій Вітренко, рахунок Росії вже готуються виставити.

Читайте також: «Україна зараз стояла б на колінах», — у «Нафтогазі» пояснили, як українці перемогли Росію (Відео)

“Тепер Газпром має нам сплатити компенсацію за невиконання контрактних зобовязань щодо поставки газу у березні, про що він вже був офіційно попереджений.

За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від Газпрому (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Вся ця переплата буде виставлена Газпрому для компенсації”, – написав Юрій Вітренко.