У лабораторіях 20-ти областей України сьогодні вранці не було жодного зразка для тестування на Covid-19 – глава МОЗ (Відео)

На ранок 11 січня в державних лабораторіях лише чотирьох областей залишились зразки для ПЛР-аналізу на коронавірус, у решті лабораторій МОЗ у 20-ти областях України перевіряти на Covid-19 було нічого.

Про таку низьку завантаженість лабораторій України під час пандемії Covid-19 заявив сьогодні в ході брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За його словами, зразки для проведення ПЛР-аналізу на коронавірус  на сьогоднішній ранок були лише в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Вінницькій областях.

"Сьогодні на ранок ми маємо перехідні залишки тестувань: у Вінницькій області 160 зразків на тестування, у Дніпропетровській області – 247 зразків, у Донецькій області – 215 зразків, Харківська область – 90 зразків. Всі решта області - це нулі, тобто немає жодного зразка на ранок на аналіз", - сказав Степанов.

Читайте також: Число заражень на Covid-19 у світі перевалило за 90 мільйонів

Міністр зазначив, що загальна завантаженість державних лабораторій України на визначення Covid-19 в час пандемії вкрай низька.

"Лабораторна мережа МОЗ працює із завантаженням 25% від наявних потужностей", - констатував міністр охорони здоров'я України.

Тому Максим Степанов закликав українців при найменших симптомах ГРВІ вимагати в сімейних лікарів направлення на безкоштовний ПЛР-тест на Covid-19.

Читайте також: “Будь ласка, звертайтесь”, – глава МОЗ зробив заяву про тестування на Covid-19 (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", раніше глава МОЗ Максим Степанов констатував зменшення кількості ПЛР-тестувань на Covid-19, зазначаючи, що в Україні почали масово робити експрес-тести на коронавірус.