Бойовики відмовилися передавати ОБСЄ контроль над українсько-російським кордоном

1У “Донецькій народній республіці” не бачать можливості передачі ділянки україно-російського кордону, що знаходиться під контролем “ДНР”, під тотальне спостереження місії ОБСЄ. Про це повідомляє “Інтерфакс”.

“Спостерігачі ОБСЄ вже раніше стояли на російських погранпунктах “Гуково” і “Донецьк”, це був крок, по суті, доброї волі з боку Росії, інше питання, чи був цей крок оцінений на належному рівні. Що стосується решти ділянки кордону, для його контролю потрібно близько 1200 прикордонників. Як по цій дільниці, у тому числі по полях, буде їздити ОБСЄ, я собі слабо уявляю”, – сказав спікер верховної ради самопроголошеної “Донецької народної республіки” Андрій Пургін.

Він додав, що “це питання стосується і суверенітету Росії”.

“На будь-жест доброї волі з боку Росії повинна слідувати адекватна реакція з боку ОБСЄ. Часто ми цієї реакції не бачимо”, – сказав Пургін.

Крім того, наголошується, що черговий раунд переговорів щодо врегулювання на сході України у форматі контактної групи в Мінську на цьому тижні, швидше за все, проведено не буде, сторони шукають способи діалогу для реалізації досягнутих раніше домовленостей.

“На цьому тижні мінська група вже, по всій видимості, не збереться. Але сказати про те, що все заморожено і ніякого руху переговорного немає, теж не можна, просто переговори ведуться на рівень нижче. Військові намагаються домовитися про відвід важких озброєнь, ведуться певні переговори з ОБСЄ, але поки що все це виглядає дуже безплідно”, – заявив Пургін.

Раніше в “ДНР” звинуватили ОБСЄ у відсутності моніторингу за діями сил АТО. Раніше голова ОБСЄ і президент Швейцарії Дідьє Буркхальтер підкреслив, що організація розглядає можливість використання безпілотників в цілях спостереження за кордоном між Україною і Росією.