Бойовики прикриваються живими людьми і ведуть вогонь з житлових кварталів

13432338_1191782204174331_7919690962173989088_nБойовики на Донбасі продовжують провадити тактику “живого щита”, передає Depo з посиланням на Фейсбук прес-офіцера Західного гарнізону Андрія Агеєва.

Військовий повідомляє, що з окремих районів Донецької області по позиціях наших солдат ведеться вогонь з різних артилерійських систем з житлових кварталів міст Донецьк, Докучаєвськ, Горлівка.

“Живим щитом” бойовиків на Сході стали спостерігачі від ОБСЄ – фото 1

Факти ведення такого вогню підтверджує і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. Її представник, зокрема, заявив про те, що прицільний вогонь вівся і по патрульній базі Місії.

Читайте також: Відносне затишшя – лише на Луганському напрямку

“Під час брифінгу з представниками Місії, який відбувся 13 червня 2016 року, її представник повідомив про фіксування спостерігачами 54 вихідних гарматних пострілів зі сторони житлових кварталів Горлівки,” – константує прес-офіцер української сторони спільного Центру контролю та координації підполковник Віталій Іванов.

За словами Іванова, представник спеціальної моніторингової місії також зазначив, що постріли велися з відстані близько 800 метрів від місця розташування патрульної бази Місії, що становило загрозу життю спостерігачів.

"Живим щитом" бойовиків на Сході стали спостерігачі від ОБСЄ - фото 2

"Як наслідок, представник СММ ОБСЄ не виключив можливості тимчасового припинення діяльності їхньої передової патрульної бази", - повідомляє прес-офіцер.

Представник СММ ОБСЄ звернув увагу російської сторони Спеціального центру контролю і координації (СЦКК), що бойовики крім практики прикриття своїх протиправних дій мирним населенням перейшли додатково до використання "у вигляді живого щита" представників СММ ОБСЄ.

Українська сторона СЦКК, вважає що в обох випадках дії бойовиків не тільки аморальні, а й суперечать нормам міжнародного права, а тому підлягають осуду.