Бойовики пояснили, чому в Ясиноватій люди ледь не побили Губарєва

27411634db75142212d62acf960020361454604788Організаторами протестів в Ясинуватій проти «мера», призначеного ватажком «ДНР» Олександром Захарченко, виявилися люди з організації «Восток», які налагодили тут ефективні бізнес-схеми, які дозволяють їм активно збагачуватися.

Про подробиці ситуації в Ясинуватій повідомляють сепаратисти в соцмережах, передає «Преса України».

За твердженням «знаючих людей», головні вигодонабувачі тіньового бізнесу в Ясинуватій і районі – це «люди з відомої організації «Восток» та їх ставленики у ясинуватській адміністрації». Повідомляється, що «востоковці» продають захоплені ресурси як на окупованій території, так і нібито українській стороні.

«Вони налагодили налагоджену схему з продажу вугілля та газу українцям. Контролюють місцеву залізницю і повз бюджету ДНР переганяють вугілля на окуповані території. Вкрутили в трубу, що проходить тут, своє обладнання і крадуть російський газ, продаючи його як на місцевих заправках, так і на українську сторону (зокрема на Новокраматорський машинобудівний завод). «Донбастрансгаз», зрозуміло, в курсі цієї ситуації, але зробити нічого не може, представників компанії сюди просто не пускають», – йдеться в повідомленні сепаратистів.

Знаючи про те, що відбувається, Захарченко спробував поставити в Ясинуватій «свою» людину, яка б не крала разом з усіма, як це відбувалося раніше при призначенні інших особистостей. Цікаво, що свою частку у «востоковців» беруть і російські куратори, які нібито намагалися перекрити «розкрадання російського газу», однак на ділі ніяк не можуть домовитися між собою про контроль над окупованим районом.

«Спроба вирішити питання кулуарно ні до чого не привела. Призначення в район інших чиновників, відправка контролерів та інші заходи закінчувалися нічим – людей або тупо ігнорували, або підкуповували, втягуючи в місцеві незаконні схеми. При цьому велике незадоволення ситуацією вже давно висловлюють «куратори» з РФ, яким не до душі розкрадання російського газу. Хоча проблема ускладнена тим, що розкрадачі солідно «відстібають» і москвичам, тому «кураторам» варто було б для початку між собою розібратися. Таким чином, призначення Павла Губарєва головою району пов’язане з наміром Захарченко поставити Ясинувату під реальний контроль Донецька і припинити зазначені бізнес-схеми», – повідомляють сепаратисти.

Відзначається, що Захарченко хотів використовувати Губарєва як ««торпеду» проти востоковсько-ясинуватської мафії», а замість цього його погнали з міста «переодягнені у цивільний одяг «востоковці»».

Раніше ми повідомляли: Ватажок «ДНР» Олександр Захарченко провів кадрові перестановки в терористичній «республіці». Він звільнив мерів Горлівки та Ясинуватої, призначивши на їх місце «гідних» кандидатів, одним з яких є колишній так званий «народний губернатор» Донеччини Павло Губарєв.