Бойовики пообіцяли не катувати та не розстрілювати полонених українських солдат – Рубан

1З терористами «Донецької народної республіки» досягнуто домовленості, що українських полонених не катуватимуть і не перешкоджатимуть вивезенню загиблих. Про це генерал-полковник запасу, керівник ГО «Офіцерський корпус», керівник Центру з обміну полонених Володимир Рубан повідомив на прес-конференції, передає  УНІАН.

«Ми досягли домовленості з донецькою стороною, з паном Захарченком (лідером терористичної організації «ДНР» Олександром Захарченком – ред.), у тому числі про те, що більше не буде будь-яких умов про «вантаж 200», тобто щодо безперешкодного вивезення тих, хто загинув на полі бою», – сказав Рубан.

Він також повідомив, що терористи пообіцяли не катувати полонених.

«Ми добилися того, що полонених не будуть піддавати тортурам і не будуть розстрілювати. Є підтверджені факти, що в полоні не всі виживали», – зазначив він.

За словами Рубана, в «ДНР» пообіцяли, що до полонених українських солдат буде ставлення як до військовополонених. За його словами, цього вдалося добитися і завдяки народній артистці України, громадському діячу Руслані Лижичко, яка повернулася з Донецька.

Нагадаємо, сьогодні, 1 вересня, керівник Центру з обміну полонених Рубан заявив, що у Донецькій області після останніх боїв узято в полон 680 українських військовослужбовців, і з них 80% – з-під Іловайська.