Бойовики підтягли на передову Донбасу “Гвоздики” і ведуть стрільби з посиленою розвідкою позицій ЗСУ

САУ “Гвоздика”. Ілюстраційне фото

Перемир’я на Донбасі російські окупанти використовують для інтенсивних військових навчань з метою посилення здатності завдати точних ударів по позиціях українських військ, коли Кремль дасть відповідну команду.

Про такі приготування свідчать дії бойовиків, повідомляє Міноборони України з посиланням на українську військову розвідку. За її даними, минулого тижня російські окупанти Донбасу провели термінові військові навчання підрозділів так званих армій самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

“У з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК окупанти проводили позапланові тактичні навчання батальйонних тактичних груп окремих мотострілецьких бригад, стрільби артилерії, у тому числі реактивних систем залпового вогню та бойових машин. Водночас на окремих напрямках вздовж лінії зіткнення противник здійснив ротацію чергових артилерійських підрозділів зі складу гаубично-самохідних дивізіонів та посилив спостереження за передовими позиціями Об’єднаних сил ЗС України з використанням технічних засобів розвідки з метою уточнення цілей для вогневого ураження”, – йдеться в повідомленні ГУР Міноборони України.

Відзначимо, раніше українська військова розвідка інформувала, що впродовж 7-12 вересня “на полігонах тимчасово окупованої території у Донецькій та Луганській областях окупанти одночасно проводили командно-штабні тренування з органами управління з’єднань і частин, батальйонні тактичні навчання, стрільби артилерії та бойових машин, збори з корегувальниками артилерійського вогню”.

У ГУР Міноборони України підкреслили, що при цьому російські окупанти всупереч Мінським домовленостям підтягли на передову важке озброєння.

“Поблизу лінії зіткнення на замаскованих позиціях противник продовжував утримувати у готовності до застосування міномети калібру 120-мм та 122-мм, самохідні артилерійські системи “Гвоздика”, проводив тренування їх бойових розрахунків з розгортання та управління вогнем. На окремих передових позиціях окупанти збільшили кількість снайперських пар та розвідувальних підрозділів”, – повідомляє українська військова розвідка.

У Міністерстві оборони України наголошують, що українські бійці, “залучені до проведення операції Об’єднаних сил, продовжують неухильно дотримуватися умов повного та всеосяжного режиму припинення вогню та готові дати адекватну відповідь на будь-які підступні дії противника”.