Бойовики облаштовують на Донбасі мінні поля з заборонених Женевською конвенцією боєприпасів

міна -Радянська протипіхотна осколкова міна ПОМ-2, заборонена Женевською конвенцією - КП маркуванняРосійські окупанти на Донбасі продовжують грубо порушувати не тільки Мінські угоди, а й міжнародне право.

Як повідомляє Міністерство оборони України з посиланням на дані української військової розвідки, російські окупанти продовжують облаштовувати на окупованому Донбасі все нові мінні поля, наражуючи на небезпеку в тому числі й цивільних.

"Окупанти встановлюють додаткові мінні поля, у тому числі на потенційних ділянках розведення військ, у безпосередній близькості до доріг і сільськогосподарських угідь", - йдеться в повідомленні ГУР Міноборони України.

В українській військові розвідці підкреслюють, що для облаштування мінних полів російські окупанти Донбасу застосовують протипіхотні міни російського виробництва, заборонені міжнародним правом, зокрема, Женевською конвенцією.

"Мінування противником місцевості здійснюється із використанням заборонених протипіхотних мін ПМН та МОН", - уточнили в Міноборони України.

Читайте також: Бойовики на Донбасі для обстрілів позицій ЗСУ застосовували незвичні боєприпаси (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», російські окупанти на передовій Донбасу взимку цього року почали застосовувати заборонені Женевською конвенцією російські протипіхотні міни некерованої дії, використовуючи для їх встановлення постріли з гранатомета.

Читайте також: «Вперше таке бачу», — бійці ЗСУ про дії російських окупантів на передовій Донбасу (Відео)

Про обстріл такими боєприпасами, що вибухають не відраду, цієї зими повідомляли українські військові на Донецькому фронті, зокрема, під окупованою Горлівкою, а також на підступах до Маріуполя.

Читайте також: Добу повзла з відірваною ногою: мешканка Донбасу розповіла, як підірвалась на російській міні (Відео, Фото 18+)

15 травня штаб ООС повідомив, що на забороненій Женевською конвенцією протипіхотній міні виробництва РФ підірвалась 35-річна мешканка Донбасу. Вибухом їй відірвало стопу. Життя пораненої врятували українські військові та медики.