Бойовики не дають представникам України відвідати полонених

51B01CEF-9034-4FB7-9236-2C36DEAD5228_mw1024_mh1024_r1_s

Представники окупантів відмовляють у візиті омбудсмена до полонених в “Л-ДНР”, або висувають неприйнятні умови.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, передає Depo.Донбас.

Питання про можливість відвідування омбудсменом людей, які утримуються в “Л-ДНР” обговорюється в Мінську не тільки на засіданнях гуманітарної підгрупи, а й на засіданнях Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ).

Читайте також: Терористи відмовились відпускати українських військових з безглуздих причин (відео)

“Кожен раз і на засіданнях нашої гуманітарної підгрупи, і на засіданнях ТКГ (тобто на найвищому рівні) ставиться питання. Оскільки Україна пішла назустріч, Україна виконала всі побажання представників ОРДО та ОРЛО, що стосуються верифікації, додаткової перевірки… ми просимо у відповідь про одну поступку: ми просимо про те, щоб я могла реалізувати свої повноваження на території, яка сьогодні не підконтрольна уряду, але вона підконтрольна українській Конституції”, – сказала В. Лутковська журналістам у Харкові в п’ятницю.

За її словами, представники ОРДЛО або відмовляють у такому візиті, або висувають неприйнятні умови.

"На жаль, кожен раз - відмова або пропозиція, що це (відвідування - ред.) може бути лише у відповідь на відповідний візит т. зв. ДНР і ЛНР на підконтрольну українській владі територію. Але в Україні лише один омбудсмен. На сьогодні це я", - сказала Лутковська.