Бойовики “ДНР” зробили заяву через коронавірус: в ізоляції майже 250 людей

ф8Російські окупанти Донбасу заперечують, що в самопроголошеній “ДНР” є випадки зараження чи смертей від коронавірусу, але визнають, що випадки підозр на зараження коронавірусом є.

Сепаратистські ЗМІ оприлюднили заяву так званого “міністра охорони здоров’я ДНР” Ольги Долгошапко, яка стверджує, що на 24 березня на окупованих “ДНР” територіях не було підтверджено жодного випадку коронавірусу. Водночас так званий “міністр” повідомила , що 71 турист, який начебто повернувся з європейських та інших країн, зараз під наглядом на карантині, а 15 із цих туристів – госпіталізовані з підозрою на коронавірус, який поки не підтверджений.

При цьому Долгошапко заявила, що на окупованій “ДНР” території загалом в умовах домашньої ізоляції перебуває 247 осіб.

ф1

Читайте також: В окупованій «ДНР» Горлівці є 12 хворих на коронавірус — Аваков

Зазначимо, що реальна ситуація з захворюваністю на коронавірус на окупованому Донбасі – невідома: російські окупанти з пропагандистською метою завжди приховували невигідну їм інформацію.

13 березня глава МВС України Арсен Аваков заявив, що на окупованих “ДНР” територіях мінімум 12 випадків коронавірусу. 18 березня український омбудсмен Людмила Денісова повідомила про 600 звернень за тиждень мешканців окупованого Донбасу  до лікарів з симптомами ГРВІ та ще 91 хворого з підозрою на пневмонію.

“Через те, що на тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей відсутні тести на визначення COVID-19 лікарі не мають змоги встановити етіологію пневмонії”, – повідомляла Людмила Денісова.

Читайте також: Бойовики закривають свої блокпости на лінії розмежування на Донбасі

Російські окупанти Донбасу стверджують, що досі начебто немає не те що жодної смерті від коронавірусу на окупованих “ДНР” територіях, а й жодного виявленого випадку коронавірусу.

Мешканці ж окупованих територій у мережі повідомляють про величезну кількість хворих  та померлих із симптомами, схожими на ГРВІ та грип, які насправді можуть бути коронавірусом.

ф2ф3ф5