Бойовики “ДНР” придумали свою “Академію наук”

Кандидати в "академіки ДНР"?
Кандидати в “академіки ДНР”?

Не можуть зупинитись бойовики у створенні про людське око ознак «державності» терористичної організації. Сподіваючись, що наївні повірять, бойовики взялись проголошувати «сферу науки пріоритетною» для них. Цікаво ж буде виглядати їхній академік «Гіві» чи «Моторола».

Та на сайті так званого «уряду і Верховної ради ДНР» вони розмістили таке повідомлення про створення «Академії наук»:

28 жовтня 2014 р. Верховною Радою Донецької Народної Республіки в першому читанні був прийнятий Закон «Про Академію наук Донецької Народної Республіки», концепція якого розроблялася експертною групою Міністерства освіти і науки. Проголошуючи сферу науки пріоритетною і забезпечуючи всебічне сприяння проведенню наукових досліджень, Уряд Донецької Народної Республіки в цілому і Міністерство освіти і науки зокрема надають ключове значення розвитку фундаментальної науки як фактору, що закладає основи економічного, соціального та культурного розвитку республіки.

Згідно з цим Законом засновується Академія наук Донецької Народної Республіки, яка повинна виступити в якості вищого державного наукового закладу, що бере на себе відповідальність і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження у сфері природничих, технічних і соціогуманітарних наук.

Істотною відмінністю Академії наук Донецької Народної Республіки від Національної Академії наук України є інтеграція академічних, галузевих та вузівських досліджень, що дозволить уніфікувати інституціональний, організаційно-управлінський, правовий і фінансовий механізми управління. Фінансування діяльності Академії наук ДНР передбачається здійснювати за рахунок коштів, передбачених відповідною статтею витрат державного бюджету республіки.

Стаття 7 Закону стверджує незалежність Академії науки ДНР у своїй діяльності, роблячи неможливим втручання органів державної влади республіки та їх посадових осіб у науково-дослідну діяльність Академії. За словами міністра освіти і науки Ігоря Костенка, створення Академії наук є серйозним кроком у науково-дослідній сфері Донецької Народної Республіки.