Бойовик з Росії Віктор Агєєв оскаржив вирок українського суду і сподівається на обмін

Агєєв в цивільному на допАпеляцію суд розгядатиме в кінці березня.

Громадянин Росії Віктор Агєєв, якого взяли в полон на Донбасі, сподівається, що його обміняють на когось із політв’язнів Кремля. А тим часом адвока Агеєєва оскаржив рішення українського суду, за яким Бойовику сидіти за ґратами 10 років.

Як заявив адвокат Віктор Чевгуз “Українській правді“, Агеєв винен, але не за тією статтею ККУ, за якою його засудили.

“Подано апеляцію. У суботу сплив місячний термін, зараз мою апеляція відправили до військової прокуратури. Їм дають 7 днів, щоб вони або написали заперечення або не писали, значить, вони погоджуються”, – сказав адвокат.

Він очікує, що Апеляційний суд Луганської області розгляне його скаргу до кінця березня.

"Десь 20-25 березня буде розглядатись апеляція", - сказав Чевгуз.

Читайте також: Подробиці спецоперації ЗСУ: як брали в полон бійців «ЛНР» і що відразу почав розповідати полонений ГРУшник Агеєв (Відео)

Він додав, що у діях Агєєва є склад злочину, але не той, за який його засудили.

"Одна стаття правильна – 263 (незаконне зберігання зброї). Тут ми нікуди від цього не дінемося, а ст. 258-3 ч. 1 – участь у терористичній організації – ні. Оскільки "ЛНР" не визнана ані Верховною Радою, ані Верховним судом терористичною організацією, то говорити про учать у ній і відповідальність – неправильно. Тому я поставив під сумнів засудження його за цією статтею", - сказав Чевгуз.

Він пояснив, що Агєєва правильно було би засудити за участь у незаконних збройних формуваннях, яке передбачає менше покарання – від 3 до 8 років в’язниці.

Читайте також: Полонений на Донбасі росіянин визнав, що він кадровий російський військовий (Відео)

Він також додав, що Агєєву прокурори просили більший термін ув’язнення, ніж українцям, затриманим за такі ж дії, бо він росіянин.

"А де таке в кодексі написано, що громадянство є обтяжуюча обставина? Такого нема. Судять же за конкретні дії. Тому я хотів би, щоб статті йому змінили", - пояснив Чевгуз.

Читайте також: Мати військового РФ, який потрапив у полон на Донбасі, просить Порошенка помилувати сина (Відео)

Він додав, що наразі Агєєв перебуває у СІЗО і очікує, що його обміняють на когось з ув’язнених в Росії українців.

"Він є у списках росіян, які приїхали шукати щастя на Донбасі і арештовані, засуджені. Думаю, що погодять (обмін – ред.), бо президент і Ірина Геращенко (виступають за те, щоб – ред.) міняти тільки на українців, які перебувають у тюрмах Росії – Сенцов,  Кольченко, Клих, Сущенко. Йдуть перемовини. Я з консулом спілкувався, то він сказав, що недовго чекати", - розповів адвокат.

Читайте також: Бойовики «ЛНР» включили в списки для обміну полонених російського військового Віктора Агеєва

Він також додав, що незалежно від апеляційного розгляду, як тільки буде домовленість про обмін, Агєєв буде помилуваний указом президента і відданий на обмін.

За словами Чевгуза, Агєєв хоче повернутися до Росії, бо там його мати, і визнає, що винний у інкримінованих йому злочинах.

Читайте також: Російський військовий Віктор Агеєв, який потрапив у полон на Донбасі, вислухав вирок українського суду

Як відомо, 26 січня адвокат Віктор Чевгуз повідомив, що російського військовослужбовця Віктора Агєєва суд визнав винним у тероризмі і засудив до 10 років позбавлення волі. Його звинуватили у бойових діях на боці угруповання "ЛНР", а також у незаконному зберіганні і носінні вогнепальної зброї та боєприпасів.

Агєєва затримали українські військові у Луганській області.

Агєєв підтвердив, що був відправлений на схід України після підписання контракту на службу у Збройних силах РФ.

Міноборони РФ спростовувало інформацію про затримання російського військового, заявляючи, що Агєєв дійсно служив у ЗС РФ, але в 2016 році звільнився в запас і на службу за контрактом не зараховувався.

Мати Агєєва Світлана раніше говорила, що син перестав виходити на зв'язок 30 травня 2017 року.