Боєць розповів моторошні подробиці свого 4-місячного полону в “ДНР”

96501

Снайпер батальйону Донбас Артем Хорунжий розповідає про знущання терористів над полоненими українськими військовими, повідомляє Depo.Донбас.

Артем пішов воювати добровольцем на початку літа 2014 року. До цього, в мирному житті, працював юристом в одній із київських фірм. В кінці серпня 2014 го на виході з Іловайська боєць потрапив в полон до “днрівців”, де провів 4 місяці.

“Звісно, що поводилися з нами погано. Багатьом з нас це коштувало великої кількості здоров’я, було багато поламаних кісток, задуха, інсценування розстрілів, просто спроб п’яних охоронців нас пристрелити. Насправді, при всьому цьому нам всім дуже пощастило, що ми повернулися додому”, – повідомив Андрій.

Читайте також: «Таке побачиш не на кожній війні», — волонтер про тортури над українськими бійцями

“Не пощастило тим, хто потрапив до “днрівців” в інших місцях. Колону, в якій ми йшли, розкидало сильно, все потрапили в полон по-різному. Деяких російські військові розстрілювали тут же, на місці, когось змушували копати собі яму, а потім розстрілювали в цій же ямі. Кого-то прив’язували до БТРу і тягли до самого Донецька. Там вистачало зовсім диких історій. І в самому полоні людей душили, били до поламаних кісток. Любили по нам стріляти з травмата. Та й розмінування полів самого по собі дуже вистачало. Може, вистачило б на все життя. З іншого боку, всі ми повернулися з двома руками, двома ногами, тому нам пощастило більше, ніж іншим. Більше, ніж багатьом”, – розповів звільнений боєць.

"У підвалі умови були зовсім дикі. Нас годували, але годували дуже погано. Періодично нам в їжу додавали гасу, ще чогось для смаку. І там я зрозумів, що таке голод. Причому, що не припинявся. Крім іншого, там було холодно, вночі було складно заснути. Нас періодично спеціально піднімали ночами, влаштовували чергове "шоу". Ми жили в самій дикій антисанітарії, яку собі можна тільки уявити. Я бачив багато чого в житті, але там було зовсім дико", - зазначає колишній полонений.