Богоматір — у коралях, Ісус — у вишиванці. За 30 років Олександр Охапкін написав близько тисячі ікон

Фото Валерія Радзієвська
Фото Валерія Радзієвська

Ікону “Криворівненської Божої Матері” написав 51-річний Олександр Охапкін, художник з міста Олександрія на Кіровоградщині, пише gazeta.ua. Богоматір — у карпатській червоній хустці, дукачах і коралях, Ісус — у вишиванці.

Писав ікону за мотивами репродукції з календарика. Подивився в її зажурені очі — додав рушники. Над німбом намалював кетяги калини, а внизу — жито з волошками. Хотілося, щоб символізувала Україну. А також, щоб відчувалося материнство. Криво рівня — село у Карпатах. Цю Богоматір вважають покровителькою горян. Такий головний убір, як на цій іконі, можна зустріти тільки на Західній Україні.

Найбільше Олександрові Охапкіну замовляють ікону Покрови. Просять її написати, бо вона — Берегиня. Потім — образ Божої Матері з Дитиною, образи Богоматері і Христа, якими благословляють на весіллі. Найменше — іменні ікони: святих покровителів замовника.

За 30 років художник написав до тисячі образів. У доробку має кілька іконостасів — українські та російські. Росіяни більше наполягають на каноні. Український іконопис вільніший. Художник каже: якби іконописці завжди дотримувалися канону, то ніколи не було б української ікони.