Богдан програв у суді партії Порошенка

ф1Партія Порошенка законно виключила Андрія Богдана зі свого виборчого списку і права бути народним депутатом України VІІІ скликання він не мав.

Відповідне рішення, повідомляє у Фейсбук “Європейська солідарність”, прийняв Шостий апеляційний адміністративний суд.

Як ідетсья в повідомленні, суд визнав законним виключення в 2014 році з’їздом “Блоку Петра Порошенка” зі списку кандидатів в нардепи від партії Андрія Богдана.

Програвши суд першої інстанції, Андрій Богдан оскаржував його.

Як нагадує УП“, на виборах Верховної Ради 2014 року Богдан був номером 74 у списку “БПП”.

На початку 2016 року Рада ухвалила закон, який дозволив партійним лідерам виключати кандидатів у депутати з виборчих списків вже після виборів. Через місяць партія Порошенка скористалася новою нормою і виключила Богдана зі списку як людину “яка не бере участі у партійній діяльності”. ЦВК ухвалила відповідну постанову.

Але наприкінці 2017 року Конституційний суд скасував вищезгаданий закон, і Богдан звернувся до ЦВК з вимогою поновити його в списку партії. Там йому відмовили, пояснивши відсутністю необхідного механізму.

Тож, вигнанець звернувся до суду, який взявся за цю справу у березні 2018 року.

У Богдана було кілька вимог до Окружного адмінсуду:

– визнати незаконною і скасувати постанову ЦВК;

– визнати протиправною бездіяльність комісії щодо його поновлення у списку БПП, а також щодо реєстрації його обраним народним депутатом;

– зобов’язати ЦВК зареєструвати його народним депутатом.

Суд задовольнив тільки перші 2 вимоги, тобто примушувати виборчу комісію реєструвати Богдана депутатом не став.

Зараз апеляційний суд підтвердив, що зі свого виборчого списку партія Порошенка виключила Богдана законно і права бути народним депутатом України VІІІ скликання він не мав.