“Бог чує молитву щиру, коли це – молитва серцем”, – архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський (Відео)

12Війну зупинить молитва і патріотизм, героїзм нашого народу, переконаний архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк.

– Ви подивіться тільки, які наші люди, – зауважив архиєрей під час прес-конференції у Зарваниці 19 липня. – Ми самі, наша Церква зібрала вже до 360 тисяч гривень. Ми купили бронежилети, черевики. Ми купували все обмундирування для армії. Вже десь 16 бусів було, щоб продукти збирати. Народ підтримує армію. Народ є з армією. То є українська армія, народна визвольна армія. І з тою армією є Бог.

Читайте також. Жодного злочину чи порушення порядку під час Всеукраїнської прощі не зафіксували (Фото)

Він повідомив, що з місцевої парафії УГКЦ поїхали три священики на схід, у зону АТО.

– Вони до мене дзвонили. «Владико ми є», – кажуть. «Де ви є?», – питаю. «Нам не можна казати». «Я знаю, де ви є, – відказую. – Ми молимося за вас. Ви переможете», – переповідає отець.

Читайте також. У Зарваниці побували прочани з Бельгії, Канади, США, Німеччини (Відео)

Окрім того, кир Василій Семенюк коротко пригадав про те, як жилося УГКЦ у підпіллі. Адже він – тоді молодий священик не раз служив служби у лісах або у звичайних хатах. Не раз на вірян навіть вівчарок натравлю вали, до джерел у святому місці не пропускали.

– Тоді молитва була щира, це була молитва серцем, – пригадує він. – Це були такі відчуття, що словами не передати. Я те саме бачив, коли у важку годину, під час Революції Гідності люди спільно молилися за долю України. Таку молитву Бог краще чує…

Незалежність України, на його думку, здобувалася у 1990-х саме на тлі відродження віри, виходу УГКЦ з підпілля.

Довідково. Голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк під час прощі в Зарваниці 20 липня вручив Першоієрарху Тернопільсько-Зборівському Василію Семенюку  подячного листа за допомогу надану Українською греко-католицькою церквою українській армії (на фото вгорі – прим.).