Близько 60-80% населення планети можуть захворіти на COVID-19, – експертка (Відео)

фото: Суспільне
фото: Суспільне

Про це Суспільному розповіла лікарка-інфекціоністка «Одеського Центру громадського здоров’я» Наталя Жураковська.

За її даними, вірус новий і в людей немає імунітету проти нього.

Близько 60-80% населення планети можуть захворіти на COVID-19, така думка лікарки.

Чи з’явиться він після хвороби, вчені зможуть сказати після клінічних досліджень.

Але деякі лікарі вже повідомляли про випадки повторного інфікування, зазначила Наталя Жураковська.

КОРОНАВІРУС ВЛІТКУ

Чи зменшиться поширення інфекції влітку, вчені не знають.

“Є теорія, що з приходом літа буде знижуватись кількість хворих. Але чи буде це пов’язано з температурою, чи з більшим розспілкуванням, коли люди знаходяться не в приміщеннях, а на вулиці невідомо”, – сказала Жураковська.

На її думку, Кабмін увів карантин, аби уповільнити поширення коронавірусу та розвантажити лікарні. Це допоможе допомогти всім хворим, вважає Наталя.

“Якщо захворіють всі одночасно, то просто відбудеться колапс системи охорони здоров’я і багато людей внаслідок цього загинуть”, – сказала лікарка.

МАСКА ЧИ РЕСПІРАТОР?

Наталя Жураковська розказала, що респіратори необхідні лікарям, а хірургічні маски носять, аби менше розповсюджувати інфекцію. Проте якщо маску носити неправильно, вона нікого не захистить.

“Ми спостерігаємо, як маски носять неправильно – десь там на підборідді, як ними закривають лише ніс або рот. У такому випадку маска не захищає. Друга помилка – маску не можна носити багато разів та цілий день, вона використовується протягом 2 годин і має бути утилізована. По-третє, якщо людина на вулиці одна і поруч нікого немає, то маска їй не потрібна”, – додала Жураковська.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ КОРОНАВІРУС

Лікарка вважає, що COVID-19 небезпечний тому, що проти нього наразі немає ліків. Хвороба викликає та прискорює тяжку пневмонію, яка приводить до дихальної недостатності. Пацієнтів у важкому стані необхідно підключати до апаратів штучної вентиляції легень.

“Аби захиститися від інфекції, необхідно якомога частіше ретельно мити руки, періодично обробляти їх антисептиком не менше 30-40 секунд та провітрювати приміщення. Проводьте вологе прибирання та уникайте контактів з людьми”, – розповіла лікарка.

Вона порадила повноцінно харчуватись, спати та підтримувати імунітет.

КОРОНАВІРУС ТА ТВАРИНИ

“Від тварин заразитись неможливо. Коли почався спалах у Китаї, в Ухані, виникла версія, що люди захворіли вживаючи погано термічно оброблене м’ясо. Можливо, це так і було, але сьогодні передача відбувається від людини до людини”, – зазначила лікарка.

Більше відповідей від лікарки – у відео UA: ОДЕСА: