“Скринька Пандори”: Блінкен пояснив, чим загрожує безкарність Росії за агресію проти України (Відео)

Ентоні Блінкен вранці 19 січня прилетів в Україну.

Сполучені штати Америки не можуть залишити без уваги ескалацію Росії на кордоні України, бо це призведе до “ефекту доміно” і нової ескалації.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен виданню Pod Save America.

Глава зовнішньополітичного відомства США пояснив: агресія Росії щодо України – це приклад того, як Росія прагне поводитись і з іншими країнами світу. Тому США мають реагувати на такі дії РФ щодо України, щоб Кремль не залишився безкарним.

"Багато американців питають, чому ми так сфокусовані на України, чому це важливо. Звісно, Україна важлива сама по собі. Ми багато років підтримували її суверенітет, територіальну цілісність та незалежність. Ви чули цю формулу багато разів.

Але це також більше за Україну. Бо ось що відбувається: одна країна, Росія, своїми діями каже, що може просто змінювати межі своїх сусідів силою, може вирішувати за своїх сусідів, якими мають бути їхні рішення, з ким вони можуть вступати до союзів, а не люди цієї країни через їхній обраний уряд. Якщо ми залишимо це безкарним, я гадаю, ми відкриємо велику скриньку Пандори. І це стосується не лише України. Інші автократичні країни світу, такі як Росія, скажуть: ми теж так робитимемо. І це буде рецепт конфлікту, рецепт хаосу, рецепт людських страждань та рецепт підриву демократії.

Ось чому це важливо: від індивідууму на Майдані до чогось, що впливає на американців і людей всього світу", - сказав Блінкен.

Нагадаємо, що сьогодні Ентоні Блінкен прибув до України.