Блінкен на зустрічі з Лавровим планує говорити про “Північний потік-2” – Держдеп США

Держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим на полях міністерської сесії Арктичної ради може обговорити тему будівництва “Північного потоку-2”.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на представника Держдепу США високого рангу.

“Вважаю, що ця тема (“Північний потік 2″- ред.) може виникнути на двосторонніх переговорах (з представниками влади Данії – ред.). І, я думаю, що те саме стосується і Лаврова”, – заявив представник Держдепу США, який разом з Блінкеном вирушив у Данію.

Стенограму його розмови з журналістами розповсюдив Держдеп.

"Ми, як і Конгрес, дуже чітко висловили свою думку про "Північний потік 2", (...) що це російський стратегічний проект, який підриває європейську безпеку, європейську енергетичну безпеку", - зазначив він.

За його словами, зустріч Блінкена і Лаврова буде спрямована на те, щоб обговорити роботу в сферах, у яких у Росії і США "є взаємні інтереси".

"Ми не прагнемо до ескалації, ми просто, знову ж таки, шукаємо більш передбачувані, стабільні відносини. І, я думаю, що є сфери, в рамках яких ми можемо обговорити це з міністром закордонних справ Лавровим", - додав чиновник. 

Читайте також: США і Німеччина на саміті G7 не дійшли спільної позиції щодо “Північного потоку-2”

Нагадаємо, США, як і Україна, проти добудови Росією газогону "Північний потік-2".

Читайте також: Блінкен сказав, як США захистять Україну від можливої нової військової агресії РФ (Відео)

Білий дім веде переговори щодо призначення спецпосланника з припинення будівництва газопроводу "Північний потік-2". На цю посаду розглядають кандидатуру Амоса Хохштейна, який працював у наглядовій раді "Нафтогазу".