Блінкен сказав, як США захистять Україну від можливої нової військової агресії РФ (Відео)

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Будь-яка нова військова агресія РФ проти України не залишиться безкарною для Росії.

Про це державний секретар США Ентоні Блінкен заявив за підсумками візиту до Києва в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

“У Росії є можливість у короткі терміни вдатися до подальших агресивних дій щодо України. Тож ми дуже пильно стежимо за ситуацією, і також хочемо впевнитися, що надаємо Україні допомогу, необхідну для того, щоб захистити себе, свій суверенітет та свою територію”, – заявив глава Держдепартаменту США.

Ентоні Блінкен підкреслив, що у квітні Росія спрямувала до кордонів України найбільшу з 2014 року чисельність своїх військ. Оскільки до 1 травня більшість цих військ до пунктів постійної дислокації з-під кордонів України Росія так і не відвела, США продовжують пильно стежити за цією ситуацією.

"Якщо Росія продовжує робити необдумані, агресивні кроки чи то щодо України, чи щодо інших наших партнерів, ми відповімо. Не з метою ескалації, не тому, що нам потрібен конфлікт, а тому, що такі дії не можуть лишатися без відповіді, не можуть бути безкарними. Тож очевидно, що будуть наслідки. Але я щиро сподіваюся на те, що Росія розуміє: ми б краще надали перевагу більш стабільним і передбачуваним відносинам. Але, зрештою, це залежить від Росії – від того, що вона робить, і того, що не робить", - сказав Блінкен.

Держсекретар США підкреслив, що Сполучені штати вже активно розглядають запит України на отримання від США додаткової військової допомоги.

"Ми думаємо над тим, яка додаткова допомога – крім тієї дуже значної допомоги, яку ми вже надали, зокрема, оснащення, – була б корисною для України саме зараз. Це питання на стадії активного розгляду", - сказав Блінкен.

Більше - у повній версії інтерв’ю держсекретаря США Ентоні Блінкена "Радіо Свобода".