Блаженніший Святослав закликав не перетворювати люстрацію на “полювання на відьом”

indexГлава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив переконання, що перш ніж проводити в країні люстрацію, необхідно створити моральні правила, за якими вона повинна відбуватися. Інакше процес очищення від корупціонерів перетвориться на інструмент безоглядного приниження людини. Про це повідомили ІА “7 Днів-Україна” у Департаменті інформації УГКЦ.

“Сьогодні дуже багато говорять, вживаючи слово „люстрація“. Я з великою тривогою спостерігаю, як дискутується ця тема в суспільстві. На жаль, є тенденція люстрацію перетворити на банальне зведення рахунків”, – зазначив Предстоятель Церкви.

Глава УГКЦ переконаний, що у питанні люстрації своє слово має сказати і духовенство.

“Ми сьогодні роздумуємо і працюємо над тим, щоб запропонувати моральні засади для вироблення закону про люстрацію”, − сказав Блаженніший Святослав.

Він вважає, що нам потрібно вивчити досвід інших країн, зокрема Польщі.

“Ми чітко бачимо, що той спосіб, як Польща проводила люстрацію, не був цілком добрим, там було допущено багато помилок, які ми можемо врахувати. Ми можемо справді створити певні правила, які б, з одного боку, захищали гідність людської особи, а з іншого − допомогли б будувати політичне суспільство на чесності, прозорості й відкритості, не перетворюючи очищення на безоглядне стихійне “полювання на відьом”, − підкреслив Глава Церкви.