Біля Верховної Ради мітингують з вимогою переглянути проект держбюджету (Відео)

звантаженняПонад двісті мітингувальників з вимогою переглянути законопроект держбюджету на 2015 рік вже зібралися біля Верховної Ради. Про це повідомляє “112 Україна”.

“Так, біля парламенту, вже зібралися представники “фінансового Майдану”, Автомайдану, очікується мітинг профспілок. У мітингувальників на порядку денному одне питання – бюджет 2015 року”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що біля будівлі парламенту розгорнута сцена для виступів. “Територію Верховної Ради охороняє велика кількість співробітників міліції.

Біля фасаду помічені спецпідрозділу. На територію можна пройти тільки при наявності пропуску”, зазначає кореспондент. Нагадаємо, Верховна Рада планує на пленарному засіданні в неділю, 28 грудня, розглянути проект державного бюджету і 17 супутніх законопроектів.

Бюджет значиться останнім у переліку питань. Перед ним парламентарії мають намір, зокрема, ввести 25% відрахування податку на доходи фізичних осіб у всіх регіонах і збільшити його для Києва з 50% до 60% (законопроект №1557), прийняти в цілому законопроект №1578 про податкову реформу, удосконалити податковий контроль за трансфертним ціноутворенням (№1264-1), ввести додатковий імпортний збір 5% і 10% (№№1562 і 1563), запровадити мораторій на розподіл чистого прибутку банків і викуп банком розміщених ним акцій (№1564), створити єдиний Фонд соцстрахування з 1 січня (№1573).

Крім того, у другому читанні депутати розглянуть законопроекти №1592 про виплату державної допомоги постраждалим під час протестів у листопаді-лютому з резервного фонду держбюджету на 2015-й і наступні роки та №1610 про введення мораторію на відчуження наданого як забезпечення валютних кредитів майна.

У першому читанні будуть розглянуті законопроекти №1605 про дозвіл генерального прокурора у виняткових випадках призначати керівниками прокуратур осіб молодше 25 років і без необхідного стажу роботи в прокуратурі або в судових органах, №1498 про скасування ліцензування імпорту активних фармінгридієнтів, №1499 про дозвіл торгувати домашнім м’ясом і молоком після 1 січня і №1505 про продовження терміну мораторію на відчуження гуртожитків.

Також депутатам пропонується повторно розглянути в першому читанні законопроект №1577 про скасування безкоштовного проїзду в громадському транспорті чорнобильців та учасників бойових дій.

Три проекту спробують включити в порядок денний сесії для подальшого розгляду – №1656 про право на справедливий суд, №1657 про пільги окремим категоріям громадян та №1660 про поправки, необхідних для функціонування Антикорупційного бюро.