Біля пам’ятника Бандері у Тернополі вручили премії в галузі культури (Фото)

dsc_0378Працівники культури Тернопілля отримали премії за підсумками 2013 року.

Нагадаємо, сталося це відповідно до спільного розпорядження виконувача обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Івана Крисака та голови Тернопільської облради Василя Хомінця.

Читайте також. Подяка мера чи премія — за кращий макет Різдвяної шопки у Тернополі

Вони й вручили відзнаки сьогодні, 31 грудня, під час урочистостей з нагоди 106-ї річниці від Дня народження Степана Бандери. Участь у заході взяли представники громадськості.

Отже, у номінації «Журналістика – імені Володимира Здоровеги» премію отримала автор книги «Снилося жито хлопчині» Ярослава Пархомчук-Штокало; у номінації «Театральне мистецтво – імені Леся Курбаса» – актриса Марія Гонта, виконавиця ролі бабусі – старої супниці у виставі «Супниця»; у номінації «Твір для дітей та юнацтва – імені Іванни Блажкевич» – Марія Баліцька, автор книг «Веселкове диво», «Вишиванка для Ісуса», «Марійчині колисанки», «Пелюстки маминого щастя», «Душа бджоли», «Мар’янині секрети»; у номінації «Література – імені Богдана Лепкого»  – Наталя Пасічник, автор книги «Пастух бджіл»; у номінації «Етнографія, музейна справа – імені Володимира Гнатюка» – автори експозиції «Історико-меморіальний музей політичних в’язнів» Володимир Бірчак, Орест Савка; у номінації «Образотворче мистецтво – імені Михайла Бойчука» – автору циклу робіт, присвячених Т.Г.Шевченку: «Наша дума, наша пісня», «Коліївщина», «Дух волі» Олег Шупляк.

Читайте також. Тернопілля: актрису Марію Гонту та інших номінантів обласної премії нагородять урочисто

Також премії у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво – ім. Ярослави Музики» присвоїли автору виробів «Ляльки-мотанки у строях різних регіонів України» Людмилі Павловій; у номінації «Музичне мистецтво – імені Соломії Крушельницької» – Юрію Кіцилі, автору циклу романсів на вірші Володимира Вихруща: «Бо Ти – блаженна і земна», партитур «Дума про Україну», «Христос воскрес»; у номінації «Краєзнавство – імені Петра Медведика» – Миколі Лазаровичу, автору книги «Чин Українських січових стрільців на Тернопільщині».

До того ж, Іван Крисак дав доручення департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації забезпечити церемонію вручення обласних премій в галузі культури лауреатам премій на урочистому засіданні представників обласних організацій національних творчих спілок, літературно-мистецьких об’єднань, фондів, музейних та інших установ.

Читайте також. За що тернополяни вдячні Богу, який допоміг гідно прожити 2014 рік?

Виконувач обов’язків голови ОДА подякував працівникам культури за їхню плідну працю та побажав натхнення і творчих злетів у новому році.

Софія Левицька