Більшість українців вважають, що між Україною та Росією йде війна – опитування Центру Разумкова

indexЗа результатами соціологічного опитування Центру Разумкова більше половини опитаних українців вважають, що між Росією та Україною іде війна. Таких респондентів 56,5%. Про це повідомив на брифінгу директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Опитування стосувалось зовнішньополітичних пріоритетів громадян і оцінок зовнішніх впливів на Україну.

А.Биченко повідомив, що більшість респондентів оцінили стосунки між Україною та Росією як погані.

“Майже половина, 47,7%, вважають їх ворожими, 33,1% вважають їх просто поганими, 15% – нестабільними, лише пів відсотка вважають їх добрими”, – сказав він.

Політику України стосовно Росії оцінюють як «недружню» 35,3%, а 9% вважають її відкритою та добросусідською. А ось політику Росії стосовно України більше половини респондентів 56,5% вважають недружньою, а 2,5% вважають її відкритою та добросусідською.

56,4% опитаних вважають, що між Україною та Росією іде війна.

При цьому, як зауважив Биченко, переважна більшість тих хто так вважає, а саме 77%, винною у початку війни вважають Росію. Попри це, 58% опитаних вважають українців та росіян дружніми народами, а братніми – 62%.

Він також повідомив, що 73% опитаних заявили, що Росія негативно впливає на ситуацію в Україні, лише 10% побачили позитивний вплив РФ. 48,6% опитаних вважають, що ЄС позитивно впливає на ситуацію в Україні, водночас 27,5% вважають вплив ЄС негативним.

Респондентів також запитували, про те який напрям зовнішньої політики має бути пріоритетним для України. Як повідомив, А.Биченко вперше за багато років переважна більшість опитаних висловилась за розбудову відносин з ЄС:

– відносини з країнами ЄС – 52.5%;

– з Росією – 16.6%;

– з іншими країнами СНД – 6.8%;

– з іншими країнами – 4.8%;

– зі США – 1.1%;

– важко відповісти – 18.1%.

Крім того, 53,5% опитаних вважають, що Україні слід вступити до ЄС. Якщо ж обирати між вступом до ЄС та Митним Союзом, то 52,5% вважають, що слід вступати до ЄС, а 18% – до Митного Союзу.

За вступ до НАТО виступає 36,7%, а проти – 41,6%, решта не визначилися.