Більшість українців переконані, що всі громадяни України мають володіти державною мовою, – соцопитування

фото: ZIK.ua

Про це свідчать дані спільного опитування фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та Центру Разумкова.

“Переважна більшість українців в усіх регіонах погоджується, що всі громадяни повинні володіти державною мовою: загалом в Україні погоджуються 79%, не погоджуються 16%. Найбільше не згодних з цим на сході — 28%, але більшість (65%) підтримують обов’язкове знання громадянами державної мови і в цьому регіоні”, — повідомили автори дослідження.

При цьому 72% опитаних вважають, що мова є важливим атрибутом незалежності України. Найбільше таку думку підтримують на заході країни: проти тільки 3% опитаних, у центрі 77% вважають мову атрибутом незалежності, 20% — ні. На сході найбільше тих, хто з цим твердженням не погоджується — 49%.

Окрім того, 65% учасників опитування підтримують мовні квоти, пише Суспільне.

"Абсолютне схвалення цієї ініціативи — на заході (95%), більшість підтримує її й у центрі (71% підтримки проти 26% негативного ставлення) та на півдні (46% за і 40% проти). У східному ж регіоні більше тих, хто не схвалює такий крок — 38% підтримують і 56% проти", — зазначено у дослідженні.

Майже половина українців переконані, що в Україні не порушуються права російськомовних — так заявляють 52% опитаних. Ще 26% вважають, що права порушуються в окремих випадках. Найчастіше таку тезу підтримують на сході: 21% вважає, що права російськомовних порушуються постійно, 40% — частково.