Більшість народних депутатів перейшли на бік народу – лідери опозиції (Відео)

indexЛідери опозиції Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок назвали прийняття постанови про припинення вогню найвагомішим кроком Ради в історії цієї каденції. Про це вони заявили журналістам у Верховній Раді.

«Вперше за час історії діяльності Верховної Ради цей склад став більшістю на сторону українського народу. Постанова ухвалена прозоро і легітимно. Але надто великою ціною. Ми отримали ті 236 голосів ціною сотень життів українців-патріотів», – сказав Тягнибок.

Він наголосив, що відповідальність, яка стоїть перед народними депутатами спрацювала.

«Це тільки дуже маленький, але важливий крок у боротьбі за справедливість і законність в Українській державі. Вона тільки починається тут у парламенті і вона продовжиться. Вимоги Майдану будуть зреалізовані». – наголосив лідер «Свободи».

Яценюк також назвав сьогоднішнє рішення історичним і найвагомішим кроком за час своєї каденції.

«Всі сили міліції, СБУ, міноборони і інших силових структур повинні повернутися у місця постійної дислокації. Всі вулиці Києва і інших міст повинні бути звільнені від правоохоронців», – заявив він.

Яценюк також повідомив, що суди мають звільнити заарештованих учасників протестів.

Як повідомляла Українська правда, за постанову «Про засудження насильства в Україні, яке призвело до людських жертв» з поправками Литвина і Порошенка проголосували 236 депутатів.

Так постанова зобов’язує припинити вогонь, війська і ВВ – мають повернутися в місця постійної дислокації. Також постанова передбачає заборону використання зброї.

Також постанова забороняє блокувати транспортні комунікації, обмежувати пересування транспорту.

Кабінету міністрів і органам державної влади доручено заборонити виконувати програму антитерористичних заходів.

Крім того, в постанові наголошується, що надзвичайний стан може ввести лише Верховна Рада.

Депутати голосували, стоячи.

А після прийняття постанови вони стоячи заспівали гімн.