Більшість кримчан не відмовляться від українських паспортів- експерт

фото: gart.org.ua
фото: gart.org.ua

Переважна більшість кримчан навряд чи відмовиться від українського громадянства після можливого приєднання Криму до складу Російської Федерації, вважає політолог Тарас Березовець. Таку думку він висловив в ефірі каналу БТБ.УНН.

“Звісно, якась частина кримчан захоче стати російськими громадянами. Але прогнозую, що водночас відмовитися від українського громадянства захоче дуже незначна їх частка. Бо навіть 150 тис. російських громадян, які вже зараз проживають, наприклад, в Севастополі, вони від українського громадянства так і не відмовилися. Вони хотіли жити тут, отримували російську військову пенсію чи доплати, але при цьому зберігали українські паспорти. І це зрозуміло з огляду на те, які сьогодні шанси мають російські громадяни на безвізовий режим з ЄС після всіх цих інтервенцій і порушень міжнародного права в Криму. Адже цей шанс нульовий!”, — сказав політолог.

"Більше того, Захід може сказати, що от коли російський народ має таку владу і підтримує її, схвалює вторгнення в Крим, то чому цей народ не має нести відповідальність за те, що має такого президента, таку Держдуму, які є агресивними і порушують засади міжнародного права? Тому ми (Захід), очевидно, будемо змушені скорочувати кількість віз, виданих російським громадянам, ускладнювати правила отримання віз пересічними росіянами. Тобто сьогодні багатьом російським громадянам, які вже звикли відпочивати на Рив’єрі, в Куршавелі, Флориді, можуть просто відмовити у візі. Їм можуть сказати, що ми не хочемо приймати у себе таких громадян, ми краще запросимо туристів з України", — вважає Березовець.

"Гадаю, Україна має дуже швидко прогресувати у переговорах по безвізовому режиму, і візовий режим може бути скасований протягом 1,5-2 років. І кримчани дуже чітко розуміють свою вигоду. І тому я переконаний, що відмовлятися від українського громадянства будуть лише радикали тощо. А основна маса захоче тримати паспорт з тризубом, хай десь на поличці лежить та чекає своєї години", — підсумував політолог.