Більшість активістів Євромайдану не підтримує звільнення Тимошенко – соцопитування

тим-фотоПереважна більшість учасників акції протесту, яка відбувається на майдані Незалежності в Києві, готові піти з нього тільки після виконання всіх висунених вимог.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 7 і 8 грудня, – передає Інтерфакс-Україна.

Учасники акції на Майдані підтримують такі вимоги: звільнення заарештованих учасників Майдану та припинення репресій – 81,8%, відставка уряду – 80,1%, негайне підписання угоди про асоціацію з ЄС – 71%, відставка Віктора Януковича з посади глави держави та проведення дострокових президентських виборів в Україні – 75%, порушення кримінальних справ стосовно винних у побитті мирних демонстрантів – 57,6%, розпуск Верховної Ради України та призначення дострокових парламентських виборів – 55,6%.

Водночас вимоги про звільнення Юлії Тимошенко підтримують 38,5% опитаних, вимоги змінити Конституцію і повернутися до конституційного ладу 2004 року підтримують 37,9%, порушення кримінальних справ стосовно всіх, хто був задіяний у корупції, - 49,6%, загальне підвищення рівня життя людей - 46,9%.

Готові піти з Майдану лише після виконання всіх вимог 77,4% мітингувальників, готові задовольнитися виконанням кількох основних вимог - 23,1%, бодай деяких вимог - 14,2%.

Крім того, 7,3% учасників акції готові залишити Майдан з причин, які не дають стояти там постійно (робота, навчання тощо), 6,5% - через втому й погане самопочуття, 5,3% - через розчарування в лідерах, 6,3% - через холод.

У разі репресій проти учасників Майдану готові його залишити 3,3%, через розчарування у спроможності людей що-небудь змінити - 1,6%, якщо більшість учасників акції протесту залишать його організовано - 5,7%, якщо з Майдану підуть друзі та знайомі - 1,1%.

51,3% опитаних згодні з проведенням круглого столу за участю влади, опозиції та громадських лідерів за посередництва міжнародних організацій; 41,5% вважають, що ніяких переговорів із владою проводити не треба, не змогли відповісти на це запитання 7,2%.

Загалом під час дослідження було опитано 1037 учасників акції протесту на Майдані за методикою, яка забезпечує випадкову вибірку його учасників.